Karadeniz Pet

YARDIM ! Alın tüyleri dökülmesi

• Konbuyu başlatan utku yalçın
  • Başlangıç tarihi
U

utku yalçın

Guest
Değerli arkadaşlar herkese merhaba, bu akşam eve geldiğimde erkek muhabbet kuşumda beni endişelendiren bir durumla karşılaştım ve sizinle paylaşmak istedim, birkaç günden beri hem dişi hem erkek kuşum tüylerini döküyorlar (erkek daha yoğun bir biçimde döküyor gibi ) bu sabah alnında tüyleri olan erkek muhabbet kuşumun akşam alnındaki tüylerinin olmadığını farketim, hareketlerinde herhangi bir olağandışılık yok, dişisine kur yapıyor yemini yiyor ve sürekli güzel bir şekilde ötüyor. Düzenli olarak mama ve vitaminde veriyorum ,ayrıca alın bölgesinde tüylerinin döküldüğü alanda ''tuhaf'' bir tüy (gibi) oluşumu da var ki fotoğraflarda kırmızı halka içine aldım. Aklıma gelen dişinin erkeği dövmesi oldu ama anlamlandıramadım bu konuda görüş öneri ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Fotoğrafları ekledim. (fotoğrafların üzerine tıklayarak fotoğrafı büyütebilirsiniz )

Tuy dokumu olabilir diye dusunuyorum.gecen gun kuscuya gittigimde ayni olayla karsilasmistim tuy dokumunde demisti.siz vitamin koyun suyuna

Tuy dokumu olabilir diye dusunuyorum.gecen gun kuscuya gittigimde ayni olayla karsilasmistim tuy dokumunde demisti.siz vitamin koyun suyuna

Bu şekilde alopesi gibi bir tüy dökümü mevcut mu acaba, dişi yapmış olabilir mi ? Ayrıca son resime dikkatli baktıysanız orada furonkül gibi bir yapı var bu konda bir yorumunuz var mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ağır bir tüy dökümü buna tüy yenileme diyebiliriz oldukça doğal bir süreç ona yardımcı olmak adına aminosol kullanmanızı tavsiye ederim bu ara havucuda bol verin

Avisol veriyorum Cihan Bey eşdeğer midir ? Sebebi ne olabilir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yardımınız için teşekkür ederim az önce havuç,fındık ve ceviz karışımı verdim şimdi çok iştahlı yiyorlar, umarım en kısa sürede düzelirler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Şimdide kaşınma başladı arkadaşlar :(

Kaşınma olur arkdaım kuş bu doğasında var sen 2 gün banyo yapmasan saçların yağlanır o kuş hiç banyo yapıyormu yok tüyleri yağlımı oda yok :)

Geri