petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

YARDIM ! Alın tüyleri dökülmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve utku yalçın tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. utku yalçın

Değerli arkadaşlar herkese merhaba, bu akşam eve geldiğimde erkek muhabbet kuşumda beni endişelendiren bir durumla karşılaştım ve sizinle paylaşmak istedim, birkaç günden beri hem dişi hem erkek kuşum tüylerini döküyorlar (erkek daha yoğun bir biçimde döküyor gibi ) bu sabah alnında tüyleri olan erkek muhabbet kuşumun akşam alnındaki tüylerinin olmadığını farketim, hareketlerinde herhangi bir olağandışılık yok, dişisine kur yapıyor yemini yiyor ve sürekli güzel bir şekilde ötüyor. Düzenli olarak mama ve vitaminde veriyorum ,ayrıca alın bölgesinde tüylerinin döküldüğü alanda ''tuhaf'' bir tüy (gibi) oluşumu da var ki fotoğraflarda kırmızı halka içine aldım. Aklıma gelen dişinin erkeği dövmesi oldu ama anlamlandıramadım bu konuda görüş öneri ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Fotoğrafları ekledim. (fotoğrafların üzerine tıklayarak fotoğrafı büyütebilirsiniz )

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Tuy dokumu olabilir diye dusunuyorum.gecen gun kuscuya gittigimde ayni olayla karsilasmistim tuy dokumunde demisti.siz vitamin koyun suyuna

3. utku yalçın

Bu şekilde alopesi gibi bir tüy dökümü mevcut mu acaba, dişi yapmış olabilir mi ? Ayrıca son resime dikkatli baktıysanız orada furonkül gibi bir yapı var bu konda bir yorumunuz var mı ?

#3 utku yalçın, 20 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2013
  4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Daha bilgili kisiler yazabilir

5. utku yalçın

İlginiz için teşekkürler

6. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Ağır bir tüy dökümü buna tüy yenileme diyebiliriz oldukça doğal bir süreç ona yardımcı olmak adına aminosol kullanmanızı tavsiye ederim bu ara havucuda bol verin

7. utku yalçın

Avisol veriyorum Cihan Bey eşdeğer midir ? Sebebi ne olabilir ?

#7 utku yalçın, 20 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2013
  8. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    avisol un çeşitleri var avisol -B kullanabilirsiniz eşdeğere yakın :)

9. utku yalçın

Yardımınız için teşekkür ederim az önce havuç,fındık ve ceviz karışımı verdim şimdi çok iştahlı yiyorlar, umarım en kısa sürede düzelirler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Şimdide kaşınma başladı arkadaşlar :(

10. Tunç ÇAĞATAY

Kaşınma olur arkdaım kuş bu doğasında var sen 2 gün banyo yapmasan saçların yağlanır o kuş hiç banyo yapıyormu yok tüyleri yağlımı oda yok :)

11. utku yalçın

Arkadaşım sürekli kaşınmaları normal mi peki ?

Sayfayı Paylaş