Karadeniz Pet

yardım edebilecek birileri varsa acil bilgilerinizi paylaşır mısınız

ayhanakbas

Meraklı Üye
kuş kafasını arkaya koyarak uyuyor bazen de kendini kabartıyor ama sürekli değil.sıcak ortamda soba genelde yanıyor.bunlar hastalık belirtisi olabilir mi yoksa normal bir durum mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

cevap verebilecek kimse yok mu koca sitede

Son düzenleme:
normal durum kuslar kafadi arkada uyur oda sicaksa sorun yok
ama sen yinede vitamin yakviyesi yapabilirsin

Ayhan Bey muhabbet kuşları hep öyle uyur ki :) Sıcağı bulunca mayışıyor keratalar. Uyurken de kabarırlar. Çok normal.

oda bi soğuk bi sıcak ise tüye girebilir dikkatli olunuz oda sıcaklığını sabit tutunuz

ya geçen gün kuş kendini zeytinyağına batırdı bende ılık su ile banyo yaptırdım ama hemen kuruladım.daha önce normal uyuyordu tünekte.yani banyo yaptıgı gunde sabah kadar sobayı yaktım odada üstünü de sıkıca örttüm.üsütmüs olabileceginden korkuyorum iki üç günden beri diken üstündeyim her hareketinden bir mana çıkartmaya çalısıyorum.üsütmeyi geçirmek için ne yapmam lazım peki yani yada başlangıcı bile varsa önlemek için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:23 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

oda bi soğuk bi sıcak ise tüye girebilir dikkatli olunuz oda sıcaklığını sabit tutunuz

biliyorum fakat sürekli de yakamıyorum sobayı.sabahları normal oda sıcaklığında oluyor oda.

Hatırladım şimdi, yağa düştü, yıkadım filan demiştiniz. İnşallah üşütmemiştir. Soğukta koymazsanız bir şey olmaz ama. Normalde bendekiler de hep öyle uyur, kafası arkada, kabarırlar da uyurken. Onun için öyle söyledim ama umarım üşütmemiştir. Direk suya mı tuttunuz kuşu? Nasıl yıkadınız?

zaten banyo kabı gibi bişey vardı ılık suyu koydum onunde tünedi.içine girdi bende elimle göğüs kafesini ayaklarını falan ıslattım sonra hemen kuruladım.bu üşütme başlangıcı falan varsa neyle önleyebilirim ne yapabilirim

Normal oda sıcaklığında tutmanız yeterli, bir de vitamin kullanın önlem olarak. Endişe edilecek bir şey yoktur. O kadarcık ıslanmadan bir şey olmaz, Biraz üşümüştür belki.

Sıcaklığı 15 derecenin altına düşürmeyin yeterli.

Geri