petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yardım edebilecek birileri varsa acil bilgilerinizi paylaşır mısınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ayhanakbas tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    kuş kafasını arkaya koyarak uyuyor bazen de kendini kabartıyor ama sürekli değil.sıcak ortamda soba genelde yanıyor.bunlar hastalık belirtisi olabilir mi yoksa normal bir durum mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

cevap verebilecek kimse yok mu koca sitede

#1 ayhanakbas, 7 Ocak 2014
    Son düzenleme: 7 Ocak 2014
  2. okanguder

okanguder Guest

normal durum kuslar kafadi arkada uyur oda sicaksa sorun yok
    ama sen yinede vitamin yakviyesi yapabilirsin

3. Emre TURAN

Ayhan Bey muhabbet kuşları hep öyle uyur ki :) Sıcağı bulunca mayışıyor keratalar. Uyurken de kabarırlar. Çok normal.

4. Umutcan AĞLAR

oda bi soğuk bi sıcak ise tüye girebilir dikkatli olunuz oda sıcaklığını sabit tutunuz

5. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    ya geçen gün kuş kendini zeytinyağına batırdı bende ılık su ile banyo yaptırdım ama hemen kuruladım.daha önce normal uyuyordu tünekte.yani banyo yaptıgı gunde sabah kadar sobayı yaktım odada üstünü de sıkıca örttüm.üsütmüs olabileceginden korkuyorum iki üç günden beri diken üstündeyim her hareketinden bir mana çıkartmaya çalısıyorum.üsütmeyi geçirmek için ne yapmam lazım peki yani yada başlangıcı bile varsa önlemek için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:23 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

biliyorum fakat sürekli de yakamıyorum sobayı.sabahları normal oda sıcaklığında oluyor oda.

6. Emre TURAN

Hatırladım şimdi, yağa düştü, yıkadım filan demiştiniz. İnşallah üşütmemiştir. Soğukta koymazsanız bir şey olmaz ama. Normalde bendekiler de hep öyle uyur, kafası arkada, kabarırlar da uyurken. Onun için öyle söyledim ama umarım üşütmemiştir. Direk suya mı tuttunuz kuşu? Nasıl yıkadınız?

7. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    zaten banyo kabı gibi bişey vardı ılık suyu koydum onunde tünedi.içine girdi bende elimle göğüs kafesini ayaklarını falan ıslattım sonra hemen kuruladım.bu üşütme başlangıcı falan varsa neyle önleyebilirim ne yapabilirim

8. Emre TURAN

Normal oda sıcaklığında tutmanız yeterli, bir de vitamin kullanın önlem olarak. Endişe edilecek bir şey yoktur. O kadarcık ıslanmadan bir şey olmaz, Biraz üşümüştür belki.

9. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim bilgileriniz için

10. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Sıcaklığı 15 derecenin altına düşürmeyin yeterli.

Sayfayı Paylaş