Karadeniz Pet

Yardım Edebilecek varmı ?

• Konbuyu başlatan Simge AKSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Simge AKSOY

Guest
Ben yıllardır papağan besliyorum 8 tane jako papağanım var şu sıralar muhabbet kuşuna ilgi duyuyorum bir adet lutino muhabbet kuşu satın aldım kuş ilk geldiğinde çok canlıydı herhangi bir sorun yoktu 2 gün önce gece uçuşuyordu falan gayet iyiydi sabah uyandığımda kafeste kabarmış kafasını arkasına gömmüş halsiz bir şekilde uyuyordu ben yorgun falan sandım ama baktım yemde yemiyor hasta olduğunu anlayınca ilaç aldım avidiare bide avi-vit aldım şuan ilaç tedavisi sürüyor ama kuşum çok değişik tavırlar sergiliyor mesela öğlenn 12 den aksam 19:00a kadar yorgun aksam saat 7 den sonra ucuyor ötüyor canlanıyor falan yem yiyor düzgün birşeyi yok ama 30 dakka sonra yıne aynı sekılde kalıyo. neyi var ? su içiyor yem yiyor saldığımda uçup ötüyor :S sorun nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence gece uçurduğun için uyku düzeni bozulmuş olabilir.gündüz uyuyor.gece canlanıyor

aynen katılıyorum maşşallah jako çiftliği kurmuşsunuz :)

valla abi bilmiyorum sanki hasta gibi duruyor istersen 1-2 resmini çekip atayım şuanki halinin. yem yiyor suda içiyor saldığımda gayet iyide uçuyo ötüyor uyku duzenıne gelırsek :D evet işte o olabilir sayın abim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

aynen katılıyorum maşşallah jako çiftliği kurmuşsunuz :)

ilk basta 2 adetlerdi :) kısır sanıyordum falan ama yuvalık falan vardı :D bi süre sonra dişiyi göremiyince bide baktım 3 tane yumurta :))

sizin kısmetınız varmış jakoların dışı erkek olduklarını anlayamıyolar sız yavru almışsınız :) diyecek bişey bulamadım :)

sizin kısmetınız varmış jakoların dışı erkek olduklarını anlayamıyolar sız yavru almışsınız :) diyecek bişey bulamadım :)

bende çok şaşırdım aslında , ama öpüşmelerinden ve birbirlerine yem yedirmelerinden anlamıştım eş olduklarını :) :/ sizce muhabbet kuşumun neyi var ?

uyku problemı olabılır muhabbetkuşunuz başka bir şey olduğunu düşünmüyorum

:D ben kendım sabaha doğru yatıyorum :D oda benle sabahlıyor falan sorun olurmu yanı ölürmü allah mafaza. :( saldığımda hemen kafese dönuyor. veya direk koynuma gırıp uyuyor :S

benim kuşlarda benimle gece 5 e kadar ayakta ve gündüz uyukluyorlar

sorun olmaz ama hayvanalrında ınsanlar gıbı yorgunluklarını atmak ıçın zamana ihtiyaçları vardır o zamanı ona tanırsanız hiç bir sıkıntı olmaz

ben 3-4 yıldır sabah 8-9 kadar oturuyorum vuruyorum kafayı yatıyorum bırdaha 12 de kalkıyorum :)

Benim kuşumda böyle halsiz hasta galiba 3-4 gündür böyle vitaform vitamini verdim bugün bekliyorum.

bence salgın var ''/ çoğu arkadasımda aynı sikayet var dikkat ederseniz form'da aynı sorunlar var. havalardan galiba bir soğudu bır ısındı .

bence çok dikkat edin.şimdi haber geldi kız kardeşimin eşinin beslediği 2 yaşındaki kuşta 5 dakika önce ölmüş

bence çok dikkat edin.şimdi haber geldi kız kardeşimin eşinin beslediği 2 yaşındaki kuşta 5 dakika önce ölmüş

Hocam bu salgın hastalık ne tez böyle yayılıyorki misal türkiyenin diğer ucundan diğer tarafına nasıl geliyor.

Geri