petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım Edebilecek varmı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Simge AKSOY tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Simge AKSOY
    Gizli

Ben yıllardır papağan besliyorum 8 tane jako papağanım var şu sıralar muhabbet kuşuna ilgi duyuyorum bir adet lutino muhabbet kuşu satın aldım kuş ilk geldiğinde çok canlıydı herhangi bir sorun yoktu 2 gün önce gece uçuşuyordu falan gayet iyiydi sabah uyandığımda kafeste kabarmış kafasını arkasına gömmüş halsiz bir şekilde uyuyordu ben yorgun falan sandım ama baktım yemde yemiyor hasta olduğunu anlayınca ilaç aldım avidiare bide avi-vit aldım şuan ilaç tedavisi sürüyor ama kuşum çok değişik tavırlar sergiliyor mesela öğlenn 12 den aksam 19:00a kadar yorgun aksam saat 7 den sonra ucuyor ötüyor canlanıyor falan yem yiyor düzgün birşeyi yok ama 30 dakka sonra yıne aynı sekılde kalıyo. neyi var ? su içiyor yem yiyor saldığımda uçup ötüyor :S sorun nedir ?

#1 Simge AKSOY, 31 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ekim 2013
  2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence gece uçurduğun için uyku düzeni bozulmuş olabilir.gündüz uyuyor.gece canlanıyor

3. Celalettin TOPAL
    Gizli

aynen katılıyorum maşşallah jako çiftliği kurmuşsunuz :)

4. Simge AKSOY
    Gizli

valla abi bilmiyorum sanki hasta gibi duruyor istersen 1-2 resmini çekip atayım şuanki halinin. yem yiyor suda içiyor saldığımda gayet iyide uçuyo ötüyor uyku duzenıne gelırsek :D evet işte o olabilir sayın abim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

ilk basta 2 adetlerdi :) kısır sanıyordum falan ama yuvalık falan vardı :D bi süre sonra dişiyi göremiyince bide baktım 3 tane yumurta :))

5. Celalettin TOPAL
    Gizli

sizin kısmetınız varmış jakoların dışı erkek olduklarını anlayamıyolar sız yavru almışsınız :) diyecek bişey bulamadım :)

6. Simge AKSOY
    Gizli

bende çok şaşırdım aslında , ama öpüşmelerinden ve birbirlerine yem yedirmelerinden anlamıştım eş olduklarını :) :/ sizce muhabbet kuşumun neyi var ?

7. Celalettin TOPAL
    Gizli

uyku problemı olabılır muhabbetkuşunuz başka bir şey olduğunu düşünmüyorum

8. Simge AKSOY
    Gizli

:D ben kendım sabaha doğru yatıyorum :D oda benle sabahlıyor falan sorun olurmu yanı ölürmü allah mafaza. :( saldığımda hemen kafese dönuyor. veya direk koynuma gırıp uyuyor :S

9. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    benim kuşlarda benimle gece 5 e kadar ayakta ve gündüz uyukluyorlar

10. Celalettin TOPAL
    Gizli

sorun olmaz ama hayvanalrında ınsanlar gıbı yorgunluklarını atmak ıçın zamana ihtiyaçları vardır o zamanı ona tanırsanız hiç bir sıkıntı olmaz

11. Simge AKSOY
    Gizli

eheheeh desene abii sende benım gibi gece yatmaz gündüz kalkmazsın.

12. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

yok gündüz mecbur ayaktayım,uykuyla fazla aram yok.gece 5 sabah 8 üç saat uyku yetiyor

13. Celalettin TOPAL
    Gizli

bende istiyorum bu şekil uyku düzeni :)

14. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

üstad,senelerini vermen gerekiyor.birde yaptığın işe göre değişir

15. Simge AKSOY
    Gizli

ben 3-4 yıldır sabah 8-9 kadar oturuyorum vuruyorum kafayı yatıyorum bırdaha 12 de kalkıyorum :)

16. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşumda böyle halsiz hasta galiba 3-4 gündür böyle vitaform vitamini verdim bugün bekliyorum.

17. Simge AKSOY
    Gizli

bence salgın var ''/ çoğu arkadasımda aynı sikayet var dikkat ederseniz form'da aynı sorunlar var. havalardan galiba bir soğudu bır ısındı .

18. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence çok dikkat edin.şimdi haber geldi kız kardeşimin eşinin beslediği 2 yaşındaki kuşta 5 dakika önce ölmüş

19. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Ondan sonra kırmızı göz lutino gibi gezin ortalikta gün ışığına düşman

Hava değişiminine dikkat edin

20. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bu salgın hastalık ne tez böyle yayılıyorki misal türkiyenin diğer ucundan diğer tarafına nasıl geliyor.

Sayfayı Paylaş