Karadeniz Pet

Yardım edebilir misiniz ?

• Konbuyu başlatan Burçin
  • Başlangıç tarihi
B

Burçin

Guest
Dün akşam çok hareketliydi,mutlu gözüküyordu.Ancak hiç bir şey yokken birden bire etrafa yediği yemleri çıkarttı.Telaş içinde yanına gittiğimde göz çevresindeki tüyler değişik bir hal almıştı.Korktum,kaşınıp duruyordu...Şuan iyi sakin sakin oturuyor,sabah kafesinden çıkarttım mutlu gözüküyordu.Göz çevresindeki tüyler,dünkü gibi olmasa da yine de değişik duruyor.Umarım yardım edebilirsiniz.Daha küçük,onu kaybetmek istemiyorum...
Bu arada bir kez daha cinsiyetini,yaşını ve cinsini öğrenmek istiyorum.(Erkek,3 aylık,yerli denmişti ilk aldığımda)
t7gc.jpg

nhp6.jpg

8469.jpg

i94l.jpg

c513.jpg

gz2x.jpg

Kusunuz buyuk ıhtımal tuy değiştiriyor bana gore korkulcak bişey yok vitamin takviyesi yapın ve 4-5 gunde 1 ufak dılım salatalık verin daha hızlı atlatmasına yardımcı olucaktır. Benım bılgılerım bu sekılde yıne de bılen ve bu ıste uzman olan arkadaslarımız yardımcı olur :)

Pet shoptan b vitamini al 8 tl suyuna koy ok

evet erkek. aynısı benim 2 yaşında ölen kuşuma birkaç kez olmuştu. (tabiki ölüm sebebi bu değil) korkulacak bir şey yok. kendi haline bırakın. arkadaşların dediği gibi salatalık yada marul verebılırsın. çok fazla yem yemesin bir de.

Yardımcı olduğunuz için,teşekkür ederim hepinize.Ben mantar olur diye çok korkuyordum.Şuan içim rahatladı =)

İçinizin rahat etmesi icin vazelin sürebilirsin gagasına cok az suanda mantar gozukmuyor ama :)

Dün sürekli kaşıdığı için mantar olmasından korktum.Ancak şuan kaşıdığını görmüyorum,mutlu mutlu kafesinde duruyor :) Eğer kaşıdığını görürsem süreceğim.Teşekkür ederim.

Yeni alıp 2 gecedir evimde kalan muhabbet kuşu pet shopda yumurtaya yatıyordu eve getirdim yuvaya hiç girmedi acil yardımm

kuş tuyde ondan kaşınıyordur 2 hafta 3 hafaya güp güzel tüylri cıkar

Benim kusumdada ayni kafasinda beyaz beyaz yeni tüyler cikiyo heralde büyoyo.

B vitaminini eksit etme gün aşırı yarım suluğa 3 damla koyarsın en çok sevdiği sürekli üzerinde durduğu tüneğine diklemesine bi ince dal parçası koy dışardan kafesin üzerinden yerleştirebilirsin kafasını sürtebilecek uzaklıkta olmasına özen göster bu aralar tatlı yiyecekler varme ballı kraker gibi tüy döküm süresini yarı yarıya düşürmekle kalmaz sağlıklı bir şekilde de bitirmesini gerçekleştirir tüy dökümü bittikten sonra 4 günde bir B vitamini vermeye devam edersin çok yakışıklı bir erkeğe dönüştüğünde resimlerini paylaşırsınız geçmiş olsun

Geri