Yardım eder misiniz daha yeniyim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ayberk ERGELEN tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ayberk ERGELEN
  Gizli

  Merhaba arkadaşlar ben bu forumda daha yeniyim ve ilk muhabbet kuşumu 3 gün önce aldım.Kuşumun özellikleri dişi ve mavi renkte.Merak ettiğim bir kaç soru var kuş daha bir aylık yavru sayılır mı ? Birde bu gün ilk kez eve saldık daha önce bir iki kere elimizi kafesin içine sokmuştuk.Kafesi açık bıraktık biz yemek yemek için masaya geçtik ama onu görebiliyorduk.Yemek bitince yanına yaklaşıp parmağımı uzattım biraz ürperdi biraz daha yaklaştırınca da kaçtı.Daha sonra biraz uçuştuktan sonra perdeye kondu orada biraz oyalandı sonra biraz dolaştı ve açık kafese girdi.bir iki saat kafeste durduktan sonra elimizi kafese koyduk kuş biraz uçuşmaya çalıştı ve sanki korkar gibi öttü ilk koyduğumuzda da ötmüştü ama şimdi o kadar fazla ötmemişti ama sesi korkuyor gibi geliyordu.Sizce ne zaman ele alışır ? Ve böyle bağırması kötü bişey mi yoksa biz bu işleme devam edelim mi ? yanıtlarınızı bekliyorum...
   
 2. Murat KARAYILAN
  Çevrimdışı

  Murat KARAYILAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Mart 2013
  Mesajlar:
  2.048
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Ankara/Dikmen
  öncelikle aramıza hoş geldiniz.kuşunuzu fotoğraflarını bekliyoruz.tam eğitmelik zamanı kuşunuzu.1-2 hafta kalmaz alışır size dışarı fazla çıkarmayın ortamı sizleri tanısın alışsın ondan sonra çıkartın.
   
 3. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  1 aylıksa daha yavrudur. Kuşun üstüne gitmeyin 1-2 hafta sonra kuşu salın o sırada kuşu kendinize alıştırmaya çalışın. Dişi olması hasebiyle hırçındır ve biraz eğitimde zorlanabilirsin ama yavru olduğu için çok kolay olacaktır. Muhabbet Kuşu Bakım Yetiştirilme bölümünde sabit konulardan okuyup nasıl eğitim vereceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin.
   

Sayfayı Paylaş