Karadeniz Pet

Yardım eder misiniz?

brunomars

Meraklı Üye
Merhaba 2 gun once yaklasik 2 aylik bir muhabbet kusu aldim geldiginde cok sessizdi ve korkuyordu issirmiyordu da bir lere kafesinden disari cikardim bir iki kere uctu sonra geri kafese koydugumda bir anda hareketlendi ama sadece tabanda dolasiyor en yikaridak tunege cikmiyor dun gece tabanda otmeye kanat cirpmaya vb. Basladi aciktigini hissettim kafesin icinde parmagima alip yemin oldugu kaba koydum yemeye basladi ve sustu acaba kendisi yem ve su kabini bulamiyor mu ne yapmaliyim?

Odanın ışıklanması iyimi ? kafes tülünü çok yukarı çıkarma :)

E879bz.jpg
[/url][/IMG]

oda ışıklandırması iyi benim kendi odamda kalıyor ve hiç ötmüyor yavru olduğundan ve yeni geldiğindendir diye düşünüyorum ama yardımlarınızı bekliyorum.

Kusun daha 2 3 aylık çek ırkı sanırım endiselenmene gerek yok kardeşim ışık kapalı iken birden hareket yapma mubisi korkutursun o alışır kafesine ve karanlıkta da bulur yemini suyunu benim tavsiyem eline alışına kadar salma kuşunu dışarı saldigunda sağdan sola vurursa en azından sana alışkın olması iyi olur

Son düzenleme:
eger yine yem kabini bulamazsa oylece bulmasini mi bekleyeyim yoksa mudahale edeyim mi?

Alışır zor bir durum değil kendi bulur yemini suyunu yeterki acıksın.. Ara ara ilgilen bebekle

Eğerki yem yeme seviyesindeyse yaşı uygunsa o her türlü yiyecektir tabanda daha rahat yediği için orada takılıyor olabilir güle güle besleyin

Acıktığında yemin yerini bulacaktır. Birkaç gün daha geçtikten sonra daha da hareketlenip ortama ve size alışacaktır. Güle güle besleyin.

Hepinize tesekkur ediyorum insallah dediginiz gibi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

Birde kusum kafesin tabanindaki izgarayi gagasigla tutp kanatlarini cirpior ya da kemiriyor bu ne anlama geliyor? Ya da tülünü gagasiyla tutuyor oyle kalior

Son düzenleme:
Geri