Karadeniz Pet

yardım eder misiniz

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar yavrusu olan bir çift kuş almayı düşünüyorum yer değişikliği yaparsam anneleri yavrularına gene bakar demi

Valla kardesim bende öyle aldim getirdim 2 gun sonra bakmadi benimkiler ama kusun huyu iyidir bakar belki al bence normal bi damizlik alsan yumurtlamama ihtimali olur en azindan bunun yumurtladigi garanti al derim ben

Valla kardesim bende öyle aldim getirdim 2 gun sonra bakmadi benimkiler ama kusun huyu iyidir bakar belki al bence normal bi damizlik alsan yumurtlamama ihtimali olur en azindan bunun yumurtladigi garanti al derim ben

Peki bakmazsa ne olacak. Ölen yavrular önemli değil mi? Can değil mi onlar? İlla yavru verdiğinin garantisi olacak diye yavrulu, yumurtalı çift almak doğru mu? Ayrıca yavrulu bir çift bile ortam değişikliği sonucu uzun süre yavru vermeyebilir.
Daha önce bu konu tartışıldı. Yavrulu ve yumurtalı çift almak oldukça riskli. O yüzden önermiyorum.

Eğer imkan varsa yavruların yeme düşmesi beklendikten sonra sahiplenilebilir.

Bizde öldür demedik zaten onun can oldugunu bizde biliyoz kendi eliyle besler ben öyle yaptim

Çok uygun fiyata denk geldi ama bende o yüzden korkuyorum. Ya bakmazsa aç kalıpta bişey olursa çok üzülürüm. Ama başkasının almasındanda çok korkuyorum. Biraz annenin durumunu gözetlemeyk düşünüyorum. Eğer strese gireceğini hissedersem parasını verip yavrular çıkana kadar bekleyeceğim artık

Bizde öldür demedik zaten onun can oldugunu bizde biliyoz kendi eliyle besler ben öyle yaptim

Zaten kendisi öldürecek demiyorum. Özrünüz kabahatinizden beter. Ne kadar hayvansever olduğunuz da ortaya çıkıyor. Yavruları elle beslemek herkesin yapabileceği birşey değil. Ya elle besleyemezse ya da beslemeye çalışırken öldürürse ne olacak. Sonra alan kişi üzülecek. Üstüne olan o kuşlara olacak. Ayrıca hayvanların yerlerini değiştirip strese sokmanın, sonra da annesi babası tarafından beslenmeyen yavruları elle beslemenin hayvanların yaşamına, düzenine müdahale etmek olduğunun da farkında değilsiniz anlaşılan. Hadi siz alıyorsunuz anladık da, bari insanlara al diye öneride bulmayın. Garanti arıyorsanız aynı çifti yavrular yeme düştükten sonra alırsınız, ki Uğur Bey dile getirmiş zaten. Hayvanlara eziyet etmenin alemi yok.

Çok uygun fiyata denk geldi ama bende o yüzden korkuyorum. Ya bakmazsa aç kalıpta bişey olursa çok üzülürüm. Ama başkasının almasındanda çok korkuyorum. Biraz annenin durumunu gözetlemeyk düşünüyorum. Eğer strese gireceğini hissedersem parasını verip yavrular çıkana kadar bekleyeceğim artık

Güvendiğiniz biriyse parasını verin, ayırmak için anlaşın. Yavrular yeme düşünce teslim alın. Zaten yavrulu, yumurtalı kuş satanlara da ayrıca sinir oluyorum. Hayvanların canından çok paraya önem veriyorlar. Sorsanız hobiciyim derler.

Benim çok sevdiğimi bilen birisi olduğu için kendi kuşlarımdan yavru alamayınca burda yavrulu birini sana verebilirim dedi. Ama bende sormak istedim olaylar sonra yavru ölümüne giderse benim için çok kötü bir olay olacak çünkü

Geri