petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yardım eder misiniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Elif Akyüz tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Arkadaşlar yavrusu olan bir çift kuş almayı düşünüyorum yer değişikliği yaparsam anneleri yavrularına gene bakar demi

2. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Valla kardesim bende öyle aldim getirdim 2 gun sonra bakmadi benimkiler ama kusun huyu iyidir bakar belki al bence normal bi damizlik alsan yumurtlamama ihtimali olur en azindan bunun yumurtladigi garanti al derim ben

3. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Peki bakmazsa ne olacak. Ölen yavrular önemli değil mi? Can değil mi onlar? İlla yavru verdiğinin garantisi olacak diye yavrulu, yumurtalı çift almak doğru mu? Ayrıca yavrulu bir çift bile ortam değişikliği sonucu uzun süre yavru vermeyebilir.
    Daha önce bu konu tartışıldı. Yavrulu ve yumurtalı çift almak oldukça riskli. O yüzden önermiyorum.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Eğer imkan varsa yavruların yeme düşmesi beklendikten sonra sahiplenilebilir.

5. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Bizde öldür demedik zaten onun can oldugunu bizde biliyoz kendi eliyle besler ben öyle yaptim

6. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Çok uygun fiyata denk geldi ama bende o yüzden korkuyorum. Ya bakmazsa aç kalıpta bişey olursa çok üzülürüm. Ama başkasının almasındanda çok korkuyorum. Biraz annenin durumunu gözetlemeyk düşünüyorum. Eğer strese gireceğini hissedersem parasını verip yavrular çıkana kadar bekleyeceğim artık

7. Nevzat Samet BAYKAL

Yönetici

Beğenileri:
    77
    Zaten kendisi öldürecek demiyorum. Özrünüz kabahatinizden beter. Ne kadar hayvansever olduğunuz da ortaya çıkıyor. Yavruları elle beslemek herkesin yapabileceği birşey değil. Ya elle besleyemezse ya da beslemeye çalışırken öldürürse ne olacak. Sonra alan kişi üzülecek. Üstüne olan o kuşlara olacak. Ayrıca hayvanların yerlerini değiştirip strese sokmanın, sonra da annesi babası tarafından beslenmeyen yavruları elle beslemenin hayvanların yaşamına, düzenine müdahale etmek olduğunun da farkında değilsiniz anlaşılan. Hadi siz alıyorsunuz anladık da, bari insanlara al diye öneride bulmayın. Garanti arıyorsanız aynı çifti yavrular yeme düştükten sonra alırsınız, ki Uğur Bey dile getirmiş zaten. Hayvanlara eziyet etmenin alemi yok.

8. Nevzat Samet BAYKAL

Yönetici

Beğenileri:
    77
    Güvendiğiniz biriyse parasını verin, ayırmak için anlaşın. Yavrular yeme düşünce teslim alın. Zaten yavrulu, yumurtalı kuş satanlara da ayrıca sinir oluyorum. Hayvanların canından çok paraya önem veriyorlar. Sorsanız hobiciyim derler.

9. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Benim çok sevdiğimi bilen birisi olduğu için kendi kuşlarımdan yavru alamayınca burda yavrulu birini sana verebilirim dedi. Ama bende sormak istedim olaylar sonra yavru ölümüne giderse benim için çok kötü bir olay olacak çünkü

Sayfayı Paylaş