Karadeniz Pet

yardım eder misiniz?

• Konbuyu başlatan umut solmaz
  • Başlangıç tarihi
U

umut solmaz

Guest
benim 4 aylık konuşan (2 kelime) bir erkek muhabbet kuşum (yerli) var. Ben okula gittiğim için günlük sadece 1.5-2 saat ilgilenebiliyorum bu yüzden ona bir eş almak istiyorum sorularıma gelirsek;
1- eşini nasıl almam gerekiyor ben şimdi sağlıklı bir dişi alsam kafese koysam 7-8 aylıkken eş tutarlar mı?
2- yeni kuş alınca kuşum konuşmayı unutur mu? Şimdi elime geliyor elime gelmeyi bırakır mı? :)şimdiden teşekkür ederim:)

Hayır kardesım bırakmaz,aksine mutlu edersin kuşunu.En azından yalnızlık çeker.Biz arkadaşlarla bir deney yaptık kuşu yalnız bırakmış gibi yaptık ama kafesin altındaydık o evde kendını yalnız sanıyordu,ve bu yuzden hep uyukluyordu.Daha sonra eş aldık bu sefer kamera koyup çıktık evden bi 3 4 saat eve gelince kamerayı açtık ki ne görelim!Hep birbirleriyle haşır neşirler.Eve geldikten sonrada gene muhabbet ettik kuşumuzla ele geliyordu bir sorun yoktu.
Ama eğer erkeğin yanına dişi alacaksan üreticilere bırak kuş hangisini isterse ondan al :) Yani ben sana derimki (tercih anlamında) erkeğin yanına dişi al veya dişinin yanına erkek al :)

4 aylık bı erkeğin yanına erkekten daha genç bi dişi almalısınız buda o dişinin eşe hazır olamadığı anlamına gelır

Geri