petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım edermisiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sevgi Usta tarafından 8 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Sevgi Usta

Sevgi Usta Member

Beğenileri:
    1
    Erkek kuşum yumurtaları yiyordu çiftleştikten sonra kafeslerini ayırdım şuan iki yumurta var 1 haftayı geçti erkeği yanına koymalımıyım? Birde erkeği değiştirip yavru almayı düşünüyorum dişi eğer yavrular çıkarsa kendi bakabilir mi?

2. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Yavrular Çıkarsa Beslenmek Zorundalar 20 Gün Kadar Dişiyi Bırak Yavrularla Erkeği Ayır

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Erkeği bir kere ayırdıktan sonra tekrar yanına koymak doğru değil. Çoğu zaman erkek yeniden çiftleşmek ister. Önceki yumurtaları ve kuluçkayı kabullenmek istemez. Yumurtalar tamamlanmadan erkeği ayırman doğru olmamış.

Yumurtaları kırıyorlarsa yeni kuluçka başlangıcında şöyle bir yöntem deneyebilirsin.
    Petshoptan sahte yumurta edin. Sonra yumurta geldikçe sahtesiyle değiştir. Yumurtalar 4-5 tane olduktan sonra orijinal yumurtaları koyup sahteleri alabilirsin. Ayıracaksan da erkeği o zaman ayırman gerek. Ancak erkek olursa dişi daha az zorluk çeker tüm kuluçka boyunca.

4. Sevgi Usta

Sevgi Usta Member

Beğenileri:
    1
    Aldığım yere yumurta sorununu söyledim onun çaresi yok dediler sahte yumurta alma boşuna deyip vazgeçirdiler. Şimdi birleştirip sahte yumurta almam gerekir. Peki gelen yumurtaları nasıl bekleticem soğumazmı

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yumurta geldiği gibi alacaksın. Kum veya yem içinde serin ortamda 1 hafta dayanır.

6. Sevgi Usta

Sevgi Usta Member

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler yardımlarınız için

Sayfayı Paylaş