Karadeniz Pet

yardim ederseniz sevinirim

34arda34

Meraklı Üye
iyi gunler arkadaslar kuslari alali 2 hafta oldu disi 5 aylik erkek 1 yasina yakin bir turlu elime alistiramadim saliyorum disariya rahat dolasssinlar diye iceri sokamiyrum mecbur zorda olsa yakalamak zorunda kaliyorum kendileride kafese goirmiyo uctuklarindada evin enyuksek tepesinde saatlerce duruyolar dolasmiyolar kafeslerini bile gormuyolar ne yapmam lazim lutfenn yardim

Hemen Alışmaz Zaten Benden Sana Tavsiye Birini Kafese Kendisinin Girmesi Sağla Diğeri Onu Takip Eder Zaten

nasil kafese kendi istegiyle girmesini saglicam onlari yakalamaya calistikca urkuyolar goruyorum nefes nefese kaliyolar mecburum ama ne yapmam lazim tek basina girebilmesi icin hangi numari ypmaliyiim simdide tesekurler kafe icindede elime alisik degiller daha bu arada

Bi süre kafesten çikartma alişsinlar yaklaşik 3-4 gün
Daha sonra dikkatli bir şekilde birak acikinca falan illa ki girecekler içeri
Girince kapiyi kaparsin

2 hafta oldu iste bugun 4 defa disari cikardim bayagi zorlandim yakalamak icin peki arkadaslar evin sadece bir yerine konup saatlerce orda durmasi normalmi

Rahat hissetsin diye ne yapayimyemlerini degistirirken bile cok tedirgin oluyolar rahat etsinler diye neler onerirsiniz

Rahat hissetsin diye ne yapayimyemlerini degistirirken bile cok tedirgin oluyolar rahat etsinler diye neler onerirsiniz

Sosyal hayvanlar olduklari için sürekli konuşmak faydalidir
Yani kisik sesle güzel cümlelerle hayvan sakinleştirilebilir
Kafese bu şekilde çocuk oynatir gibi girmesini deneyin
Omzunuzda falan duruyorlar mi?

Hayir hic yaklasmiyolar ne omuza ne kafaya nede elimize konusuyoruzda erkek biraz sevimli disi ci sert

O zaman önce sesinizle onlara yaklaşmaniz lazim
Odaya girdiginizde sürekli iletişim halinde olun konuşmaktan yorulsaniz bile vazgeçmeyin
Kafeste durduklari zaman da dahil
Sizin konuşmalariniza alişip sonrasinda yaklaşmalari gerekir
Sevmek için ele almayi beklemeyin
Zamanla gelişmeleri yazin tekrar tavsiye veririz,
Sabir lazim

5aylık ve 1 yşında kuşlar artık eğitimleri yok denecek kadar az. Benim fikrim beraber salmayın 3 gün bekleyin kafesi açın birini salın diğeri uçsun kafese döner belli bir süre bekleyinn daha sonra acıkır zaten kafesi açın girer bu şekilde kafeslerine de alıştırmış olursunuz

Geri