petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım edin bilgi lazım(resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eray ULUTAŞ tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Eray ULUTAŞ

kuşumun cinsi yaşı neden uçmuyor tüyleri neden kopuyor kuyruğu daha yeni çıkıyor neden ? ve ne zaman uçar bide hep bir yerde duruyor :confused::(

2. Necati Selçuk

kardeş daha yavru hayvan kuyruğu bile çıkmamıs ev ortamına alışamamıştır büyük ihtimal.

3. Eray ULUTAŞ

yani normal dimi hiç uçmuyor kanatları çok küçük ve çok nadir ötüor elimize falan gelior ama çok suskun uçar dimi bu

4. Necati Selçuk

uçar merak etmeyin yedirdiklerinize dikkat edin çabuk hasta olur, bünyesi zayıf olduğu için.

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence bu kuşta bir sorun var uçamayacak veya kuyruğu çıkmayacak kadar küçük değil tahminimce enaz 2-3 aylık. Sadece benim tahminim usta arkadaşlar daha iyi bilir.

6. Eray ULUTAŞ

ne yedirmeliyim mesela onlara mesala birisi yaazmış 20 günlük kuşum uçmayı öğrendi diye benim kuşum 20 günden küçük deildir die tahmin ediom ondan dolayı stres yaptım peki cinsiyeti nedir

7. Eray ULUTAŞ

ayrekin bey nasıl küçük değil kanatları küçücük hayvanın zaten kuyruğu daha yeni çıkıo

8. Eray ULUTAŞ

lütfen cinsi hakkındada bilgi verin ve cinsiyeti

9. Zeynep NUR

Daha küçücük,uçamaz tabii.Yeni doğmuş.
    Dişi sanırım bu ufaklık.

10. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım bu benim nacizane tahminim. Küçücük kuşun gagasında siyah leke olur başının üstündeki çizgiler ceresine kadar daha sık olur. Sizinki öyle değil.

11. Eray ULUTAŞ

zaten gagasında siyahlık var baya fotoraflarda gözükmesi lazım

12. Eray ULUTAŞ

zaten siyahlık vvar fotolara bakın

13. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Güzel bir dişi 1-2 aylık olabilir,tüy dökümüne girmiş.Ne zaman aldınız kuyruğu hakkında bilginiz varmı? Küçük olsa bile kuyruğu olması gerekirdi kuyruğu çekilmiş veya koparılmış olabilir mi?

14. Eray ULUTAŞ

hiç bilmiorum olabilir ama uzuyor dimi problem yok

tüy dökümüne girmiş dediiniz ne ?

15. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tüy dökümü tüylerini yenilemesidir.Mama ve suya vitaminle çabuk atlatırlar.Hastalık değil bir dönemdir.

16. Eray ULUTAŞ

hım ben avisol vitamin kullanıyorum ne kadar sıklıkla vermem gerekir ?

birde kuşun kuyruğu kopmuş dediniz ya çıkıyor şimdi biraz biraz eskiden hiç yoktu yani normal dimi bide uçması için ne kadar daha lazım?

17. Eray ULUTAŞ

alp bey yardım edebilirmisiniz

18. Zeynep NUR

benim kuşumda 1,2 aylık fakat daha uzun kuyruğu var.

19. Eray ULUTAŞ

link atarmısınz kuşunuza ait

20. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuyruğu olmaması normal değil,kuşlar 1 aylık olduğunda en az 8-10cm kuyruğu olur diye biliyorum.Sizinkinin kopmuştur yeniden çıkıyor olabilir.Suyuna vitamin ve kafesine mama yapıp verin,1-2 aya düzelebilir :)

Sayfayı Paylaş