Karadeniz Pet

Yardım edın bu kusun cınsıyetı nedır

• Konbuyu başlatan enes cavdir
  • Başlangıç tarihi
E

enes cavdir

Guest
Arkadaşlar yeni kuş aldım bugün aldığım yer bana erkek ve yavru olduğunu söyledi doğru mudur ? Bide ben bu kuşu nasıl egitirim elimi çok ısırıyor elimi kafese veya yanına yaklaştırmak doğru mu aydinlatirsaniz çok memnun olurum :)

Nasıl aticagimj bulamadım telefondan giriyorum ya .s

vQ4GOv.jpg

Resmi ben düzenliyim. Kuşunuz yavru bir erkek olduğunu düşünüyorum iyi günlerde besleyin.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler rahatladım valla :) peki elimi isirmasi nasıl giderile bilir ne yapmam lazım da alissin ? Elimi çok ısırıyor bide elimi yaklaştırmam doğru mu

Çok teşekkürler rahatladım valla :) peki elimi isirmasi nasıl giderile bilir ne yapmam lazım da alissin ? Elimi çok ısırıyor bide elimi yaklaştırmam doğru mu

Forumda bulunan bazı konuları incelemenizi tavsiye ederim eğitim için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. İlk bir hafta kafesin içine parmağınızı uzatarak kuşu korkutmadan parmağa konma alıştırması falan yapabilirsiniz. Elinizi ısırıyorsa ani hareketlerle tepki vermemeye çalışın kuşu korkutmamak için.

Çok teşekkürler yardiminuz için sağolun yavru ve erkek olması rahatlattı içimi :) kaç aylık dir veya ay olmus mudur tahminen ?

Şöyle söyleyelim kuşun anne babadan ayrılması ortalama 35 günü bulmaktadır yani kuş 1 aylıktan büyük zaten. Fotoğraftan görebildiğim kadarıyla simsiyah gözleri var gibi duruyor. 2 ile 2.5 aylık civarı olduğunu düşünüyorum. ama ustalarımız yorumlarsa daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

Peki öyle olduğunu tahmin ederek 2.5 aylik olması halinde evcillesrirmesi kolay olur mu ?

Kardeşim kafeste oyuncak bırakma. Kafesten de çıkarma bir süre. İlk başlarda yavaşça yanına yaklaş. Ellerini yavaş bir şekilde kafesin kenarlarına koy. Kısık ve yumuşak bir sesle konuş. Bunu 3-4 gün yapmalısın. Hatta sabredebilirsen daha da fazla yap. Daha sonra yemliği çıkar bir saat kadar sonra eline yem koy ve yavaşça kafesin içine uzat. Biraz beklersen gelip yem yiyecektir. Bunu da bir süre devam ettir. Sonrasında ise baya alışmış olacaktır. Mümkün oldukça elinle tutmamaya çalış kardeşim. Her kuş ilk başlarda ısırır. Ayrıca 2 2 buçuk aylık eğitim için geç sayılmaz. Ama dediklerimi unutma. Kuşun şu anda ellerinden korkar. Maşallah kuşunuza.

Son düzenleme:
Evcilleştirmek için tam zamanı bundan sonrası sizin kuşa gösterdiğiniz ilgiye göre şekillenmeye başlayacak

Ayrıca bana göre en mühim husus sabır. Öyle olmuyo diye bırakma ve kuşa asla kızma. Neticede onlar insan değiller oturup laf anlatamazsın. Zamanla herşey oturur ve sana alışır. Sonrasında ise hayatında kocaman bir yer edinir. Arkadaş gibi ailenden bir fert gibi :D

İlginiz için sağolun yeni olunca yardıma ihtiyacım vardı bilgilendirdiniz için teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

Kardeşim bende öyle istiyorum evin maskotu olsun yani :)

Geri