Karadeniz Pet

Yardım Edin Lütfen 8 Aydır Bakıyorum Çiftleşmiyorlar!!! Çıldırıcam!!!

kemanci

Yeni Üye
a5EyX2.jpg
[/url][/IMG]
Bu kuşlar neden çiftleşmez? Mamalarını veriyorum vitaminlerini veriyorum bakımları deseniz kafesin durumu ortada ben anlamadım çözemedim dişi erkege kur yapıcam diye neler yapıyo erkek deseniz o da kafası esince çok güzel kur yapıyor ben anlamadım çözemedim ve gercekten cok bunaldım artık. Petshoplarda berbat ortamlarda kuşlar gördüm çiftlesiyorlar yumurtluyorlar kafayı yicem bana akıl verin üstatlar olmazsa satıcam bu kuşları bunaldım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:11 -->-> Daha önceki mesaj 21:07 --

Bu arada erkek kuş kanat tüylerini dökmüş 6 gün yoktum evde geldim baktım durum bu hayvan beni görmeyincemi strest yapıyo yada beni görünce mi tüylerini yoluyo tüye giriyo ben anlamadım

Kafes düzeni olsun kuşlar olsun pırıl,pırıl.Tavsiyem kuşları 3 hafta kadar ayırın erkek yuvalığın olduğu kafeste kalsın.Bu süreçte her ikisinede haftada 2 günde bir ayrı bir yemlikte turp tohumu,kenevir ve nijer verin.Mamayıda bunları vermediğiniz zaman verin ve mamanın içine aktardan kolaylıkla bulabileceğiniz keçi boynuzu tozu ekleyin 1 çay kaşığını ikisine bölüştürün.Bu arada kafeste kalamar kemiği göremedim onuda asın her ikisinede(belkide vardır).

Denemediğim şey kalmadı dişi biraz iri benim erkekden acaba ondan mı sıkıntı oluyor? Keçi boynuzu tozum var ve düzenli mamalarına koyuyorum, kalamar kemiğimiz yuvanın yanında var görmemiş olabilirsiniz, ben dişinin hiç erkege egildigini görmedim gagasıda yaklaşık 6 aydır falan kahverengi kızışmış bir durumda yani, kafesleride ayırdım 1 haftalığına erkeği aldım ayagında sıkıntı vardı gecti cok sukur ama ilk dişiyi aldım kuş 1 gün boyunca hiç yem yememiş baktım geri koydum napıyım anlamadım heves ettim dünya para harcadım bunlara sonuç hüsran

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

62nQ9v.jpg
[/url][/IMG]

Normalde bu resimdeki yerde duruyor tvyi görmüyorlar ama sesini duyuyorlar ışık gece yarısına kadar açık duruyor ama üstlerini siyah kumaşla örtüyorum uyusunlar diye

Eğer imkanınız varsa 1 çift damızlık kuş daha alıp 2 çift ile denemeniz.Eminim o zaman sonuç alırsınız.

Valla benim kuşlar çiftleşiyo görünüyorlardı da yumurtalar hep boş çıkıyodu en sonunda dişiyi sattım sadece erkekle ilgileniyorum. en güzeli de o bana göre :)

Valla bunlara harcadığım parayla 4 tane yavru kuş alırdım ben sadece heves ettim dedim yumurtlasınlar 1 tane yavru ayırıyım kendime gerisini dağıtıyım kar amacıda gütmüyorum ese dosta parasız dagıtıcaktım amacım buydu ama başarısızlıkdan başka bir şey degil. İnanırmısınız dolapda 1 kgdan fazla kuru mama var yok ne yaptıysam yok, erkegi degistiriyim dedim kocaelide petshoplarda saçma sapan kuşlara adamlar deli para istiyolar ve vasıflı kuşlarda degiller

Petshoplar öyledir,keşke çevrenizde bir üretici olsaydı en azından takas ederdiniz.

Üretici vardı muhabbeti bıraktı kanaryaya döndü hatta dişiyi ben ondan aldım ve gayet güzel bir kuş, kocaelide yok malesef varsa da ben bilmiyorum. Bir ara çok az miktarda arı poleni bile verdim kuşlara yok yok yok ben anlamadım dişi eğilmez erkek atlamaz ayak atmaz ama öpüşmeye tüylerini temizlemeye gelince yem kusmaya gelince hepsi var 8 aydır bu nedir bunun ismi nedir ne denir bu olaya?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

Anlaşıldı kimse cevap vermicek her zamanki gibi, cevap verme yardımcı olma kibarlıgını gösteren arkadaşlar çok teşekkür ederim saolun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:11 --

Kuşlarımı jumbo kırığı olan yeme yeni düşmüş bir erkek yavru ile takas etmek istiyorum ilgilenen olursa mesaj atsın

kafesin yeri ve bulunduğu Odayı değiştirin derim ne zamandır beraberler kuşlarınız

8-9 aydır beraberler ve resimde de oldugu gibi hep aynı yerdeler, dişi yuvaya bakıyo arada giriyor çıkıyor içerde duruyor dişide mi sıkıntı var

Geri