Karadeniz Pet

yardim edin lutfen

• Konbuyu başlatan sahan
  • Başlangıç tarihi
S

sahan

Guest
Arkadaslar 8,9 gun once bir muhabbet kusu aldin . Daha cok yeni biliyorum ama kusum benden yalnizca korkmuyor son derece nefret ediyor . Onu kesinlikle avucuma almadim y
ama ilk geldiginde gaga tasini takarken birden disari firladi ve kafesine geri girmedi avucuma almadan 4,5 saatte ancak yerine koydum . En onemli seyde sabir zaten biliyorum . Ama kuslarin kafesinden ilk 20 gun yada en azindan kafesine alisana kadar cikmamasi gerektigini okumustum . Ama benim kusum odayi gordukten sonra kafesine girmek istemiyor. Bana dusmanmisim gibi davraniyor. Sabahtan aksama kadar kafesinde dort donup disari cikmak icin cabaliyor . Onunla saatlerce yumusak sesle konusuyorum ama faydasiz hala benden korkuyor uzak duruyor kaciyor . Ust katta bir muhabbet kusu var onun sesini duyunca bagirarak onunla iletisime geciyor kendimi onuoraya kapattigim icin cok kotu hissediyorum ne yapmaliyim lutfen adim adim herseyi soylersenizminnettar olurum daha once bircok kus besledim ama hicbirinde sansim yaver gitmedi beni sevmesini nasil saglayabilirim zaman onemli degil nekadar zor olursa olsun beni sevsin yeter yardimlarinizi bekliyorum cok tesekkur ederim cekoslavak erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:36 -->-> Daha önceki mesaj 10:39 --

Kimse yardim etmeyecekmi :(

ilk önce ona elini tanıt. eline ve sana alışınca işi kolay elini kafese sok ilk önce ondan uzağa koy

biraz çırpınacak ama sonra düzelir. hergün 5-10 dk yap bunu eline alışıcaktır. ballı kraker ver avucuna dök krakeri ve tut eğer ballı krakeri tatmışsa hemen eline gelir. elinden elma parçası yeşillik ver ama çok değil yoksa ishal olur. yardım ettiysem ne mutlu bana

Cok tesekkurler yalniz bisey daha soracagim zaten balli krakeri asili yukarda onu cikartayimmi birde kusla nekadar konusayim bazen konusacak bisey bulamayinca cocuk hikayeleri okuyorum ona dogrumu yapiyorum

çıkarabilirsin istersen kuşla hergün 20-30 dk konuş belli bir saatde. hikaye okuyabilirsin konuşmayla aynı şey :) bende kitap okuyup des anlatıyorum benimkine

Cok saol kardesim insallah senin kusunda seni seviyordur ve sevmeye devam eder :)

ilk önce ona elini tanıt. eline ve sana alışınca işi kolay elini kafese sok ilk önce ondan uzağa koy

biraz çırpınacak ama sonra düzelir. hergün 5-10 dk yap bunu eline alışıcaktır. ballı kraker ver avucuna dök krakeri ve tut eğer ballı krakeri tatmışsa hemen eline gelir. elinden elma parçası yeşillik ver ama çok değil yoksa ishal olur. yardım ettiysem ne mutlu bana

Bende kusumu alali 1 ay oldu elimden korkmuyo yem verince hemen geliyo ama hic bisey yoksa gelmiyo bide actigim zaman yere falan duser cikamazsa elimi uzaktan tutuyorum kosa kosa gelip cikiyo ordan omzuma tirmaniyo sonra direk kafesine gidiyo. Resmen beni kullaniyo:)

daha sana alışmamıştır

kuşu kafese koymanın kolay yolu var saatlerce uğraşmana gerek yok kafesin tabanını çıkar korkutmadan üstüne geçir tabanını takarsın tmm.

Elinize alistirmak icin hir yöntem daha var kusunun yemini çıkar acıkana kadar öyle kalsın tabi çokta acıktırma yavaş yavaş yemliklerin olduğu tarafa yönelirse eline biraz yem al ve elini hareket ettirmeden kafesin ortasında tut ve ani hareketler yapma inşallah faydali olur

Geri