Karadeniz Pet

yardim edin tuyleri kopmus

Burcu ÖZ

Meraklı Üye
2 gun once aldigim kusum dun gece nobetci oldugum icin evde yalniz kaldi ve en uzun kuyruk tuyu kopmus elim ayagima dolasti tam 3 tane uzun tuy kopmus neden olur daha cok yavru tuye girmis olamaz degil mi

Kuş yeni ise kafeste çırpınmış olabilir
ondandır büyük ihtimalle
3 6 aylıkken tüy değiştirir
oda olabilir fakat
tüy değişiminde kısa tüyler önce dökülür

Kuş yeni ise kafeste çırpınmış olabilir
ondandır büyük ihtimalle
3 6 aylıkken tüy değiştirir
oda olabilir fakat
tüy değişiminde kısa tüyler önce dökülür
Daha cok kucuk dogru duzgun ucamiyo yuruyemiyo bile satan adam yem kirmaya baslayali 2 gun oldu dedi ne kadar dogrudur bilemem. tuye girmis olmasi anormal olur sanirim dediginiz gibi cirpindi sanirim.ne yapmaliyim o tuyler geri cikacak degilmi ucmasinda sorun olur mu kafesten cikarmayim mi

benim kuşumun bütün arka kuyruk tüyleri koptu bi tane kalmadı ama uçmasında bi sorun olmadı hiç (2 aylıktı) veterinere götürdüm hemen panikl yaptım. bi şişeden vitamin çekti enjektöre onu verdi. diğer vitaminlerin işe yaramayacağını besin takviyesi olduğunu söyledi. yumurta maması vermemi söyledi. yaklaşık 20 gün oldu tüyleri %70 yeniden çıktı. bir şey olmaz yani panik yapmana gerek yok ancak 2 ay içinde çıkmazsa hayvanın hastalıklı olduğu anlamına geliyomuş
aynı şekilde bi üretici beyle de konuştum o da kuşun tüyleri yeni olduğundan dolayı çabuk kopabileceğini söyledi.

Son düzenleme:
benim kuşumun bütün arka kuyruk tüyleri koptu bi tane kalmadı ama uçmasında bi sorun olmadı hiç (2 aylıktı) veterinere götürdüm hemen panikl yaptım. bi şişeden vitamin çekti enjektöre onu verdi. diğer vitaminlerin işe yaramayacağını besin takviyesi olduğunu söyledi. yumurta maması vermemi söyledi. yaklaşık 20 gün oldu tüyleri %70 yeniden çıktı. bir şey olmaz yani panik yapmana gerek yok ancak 2 ay içinde çıkmazsa hayvanın hastalıklı olduğu anlamına geliyomuş
aynı şekilde bi üretici beyle de konuştum o da kuşun tüyleri yeni olduğundan dolayı çabuk kopabileceğini söyledi.

Tesekkur ederim cevap icin yasadigim sehirde butun veterinerleri aradim muhabbetkusu lafini duyunca ilgilenmiyoruz diye telefonu kapattilar vitamin ve mineral koydum bende suya yumurta mamasini da yapayim mamaya neler koyuyorsunuz bende cok panik durumdayim su anda

mama tarifi forumda bolca mevcut ama ben
3 tane bebek bisküvi si (toz haline gelicek )
2 çay kaşığı pirinç unu
rendelenmiş havuç (yarım parmak) rendelendikten sonra peçeteyle kurutun ıslak olmasın nemli olsun
yarım yumurta (rendelenmiş )
1 silme çay kaşığı tarçın
1 silme çay kaşığı kuş kumu
karışıtırıp yayvan bir tabak içerisinde veriyorum.

bu mamayı 4 e bölüp sabah önüne koyup akşam geri alıyorum. buzdolabinda kapalı şekilde saklarsan bozulmuyor. benim kuş normalde mama yemezdi hiç ama tarçın ekleyince yemeye başladı.

Geri