petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım Edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Furkan oruc tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Furkan oruc

Arkadaşlar dişi kuşum 1. yumurtayı yaptı dün bugun okuldaydım geldiğimde kusumun agzında su gıbı seyler var ve boganzında bırsey mı ne takılıyor ve poposun gaz gibi bir ses geliyor videosunu cektım bı bakın yardımcı olun

13032013010 - YouTube

2. Lütfi ÖZER

gayet keyfi yerinde ve 2. yumurtayı çıkartmaya hazırlanıyor bi sıkıntı yok bence furkan usta

3. Furkan oruc

Lütfi bey nasıl yerınde ağzından sıvı birşeyler geliyor ve sankı bagazına bırsey yapısmıs gıbı kafa sallıyor poposundan gaz gibi şeyler cıkarıyor hep kabarık ve uyukluyor

4. Lütfi ÖZER

o video kalitesinde ben ağzından bişey geldiğini nasıl anlayabilirim furkan bey kafasını sallaması zaten kuşun keyfinin yerinde olduğunu gösterir poposundanda yumurta çıkartabilir diye düşündüm ama kabarık ve uyuklamasına anlam getiremedim

5. Furkan oruc

Lütfi bey ağzında sıvı gibi seyler var kusun bogazında bırsey var sankı gibi acaba yumurta ters donmus olabılırmı diyeceğim dün yumurtladı

6. Lütfi ÖZER

bu konuda inanın bi bilgi verecek bilgim yok şimdi yanlış bilgi verip yanıltmamdan bilgi vermemem daha doğrudur ama yumurta ters dönmemiştir boğazından bişeyler geliyo olayından dolayı size tek şunu söyleyebilirim kusuyor olabilir kusmasınında nedeni şu olabilir eşine kur yapdığından olabilir bu çok düşük bi ihtimal bide şöle ihtimaller var kuş kumu kullanmıyor olabilirsiniz veya kuş kumu ıslanmış olabilir sindirim sisteminde tıkanıklık olmuş olabilir bu çok ciddi bişey bi kuş eğer sürekli kusuyosa gereken yemi .. gıdaları ve takviyeleri alamayacakdır ve yakın zamanda kaybedebilirsiniz

7. Furkan oruc

Kuş kumu var ve ıslak değil.Ağzında köpük tarzı birşey var ama bundan 3-4 gun once hatta dun bıle bole bırsey yoktu okuldan geldım bırde baktım bole hemen fotograf cektım :(

8. Lütfi ÖZER

kum bayatlamışta olabilir bide öle bi ihtimal var

9. Furkan oruc

Yemesi iyi de fazlaca su içiyor kuş

10. Furkan oruc

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Varsın içsin zarar gelmez sudan fakat açıkçası bu duruma bi' anlam veremedim üretici daha bilgili ustalarımız yardımcı olacaklardır.

12. Furkan oruc

teşekkürler elime alayım dedım kacmıyo kursagına baktım bos ve poposuna baktım yumurta falanda yok ndn olabılır ya bugun oldu ya dun bırseyı yoktu

13. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Maydonoz vs. bir sebze veya meyve verilmedi değil mi?

14. Furkan oruc

Hayır verılmedi Erkek Dişi kusuyor herhangi bir problemde gözukmuyo anlamadım bır anda nasıl olur bole bısey

15. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    kuşun hasta haberin olsun aviastım ver solunum yollarında sıkıntı var.astım olmuş olabilir

16. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun...sanki kuş yutkunamıyor gibi...boğazında falan bir şey olmasın...veterinere götürseniz...

17. Furkan oruc

Kuşum dun gece öldü çok üzüldüm cok neselıydı bır anda oldu hersey artık ankarada ekonomik fiyata alıcam uretıcı abılerden bı damızlık dişi

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Kuşum boğazına birşey takılmış gibi ses çıkarıyo