Karadeniz Pet

Yardım Edin

Avizeyi degistiricem ama bir turlu firsat olmuyo simdi yine uyudu sepeti ya da tunegi uzatsam gelmiycek aynalar zaten hic dikkatini cekmiyor yine elime almak zorunda kalicam gece kafese gidecegini bilsem birakirim oyle ama guvenemiyorum bu arada tesekkur ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:42 --

Oyuncak dusundum ama herkes onermiyoruz diyor ve bana alisamaz diye korkuyorum ayrica kafeste cok yer kaplar diye de almaktan vazgectim zaten duvar bombos oraya oynamasi icin bir seyler dusunuyorum uzun surer ama yine de alayim mi

Rica ederim. Avuçlama biliyorum tedirgin oluyorsun ama sana hiç güvenemeyecek bu sefer daha fena. Bir merdiven falan yanına yetişebileceğin bir şey varsa oraya çık tüneğe, eline ya da uzatacağın cisme çıkması için ısrar et. Yavaşça indir sonra uygun bir yere bırak. Kafesin üstüne falan. Kafese girmesi için zorlama. Sakinleşince hala girmediyse koymaya çalış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

Sen avizeden aldıkça geri dönerse pes etmeden tekrar tekrar al.

Ben zaten sandalyeye cikiyorum ve bir kere dustum maalesef :D cikip tunek uzatiyorum ya da sepeti onceden konuyordu indiriyordum daha sonra konup indirecekken tekrar avizeye ucmaya basladi en son hic konmamaya basladi yani orali bile olmuyor kafese gidecegini bildigimden simdi tunege cok az bir ihtimal ciksa bile kafesin yanina koydugumda yine avizeye ucacak eminim oyle inatci bir hayvan kendisi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

Uykulu simdi hic yanasmayacak ama deneyeyim bir :D

Arkadasim bendede ayni sıkıntı vardı ilk zamanlar ele geliyordu sonradan kafesine taktigimiz oyuncaklar salincak filan onlara alistiktan sonra ele gelmemeye basladi. Bir arkadaşın aklına uydum ( gerçi barbarlik sayilir ) ama işe yaradi. Avizeyede konsa perdeyede asılsa elimi yaklastirinca hemen atliyor. Nasil olduguna gelince akşamdan yemligini kafesten cikarttim sabaha kadar takmadim sabah avucuma biraz yem aldim kafese elimi sokmamla avucuma atlamasi bir oldu. Simdi parmagimi kafese soksam hemen atliyor cikinca perdeye asiliyor yanina uzaniyorum omuzuma atliyor

:D galiba dişi inadı diyebiliriz buna. Bence en azından zilli bir salıncağı olsun sen yokken dışarıda da değil sıkılmasın. Hem de kafese alıması için bunu deneyebilirsin. Kafesi kafeslikten çıkarıp yuva haline getirirsen benimser diye düşünüyorum. Neyle oynadıysa kaldırıyorsun,yemlikle oynamış akıllı yemlik almışsın oyuncakta yok. Şimdi de avizeyi gözden çıkardın.:D tabi sen kendine zarar vermesini istemiyorsun iyiliği için yapıyorsun da kafes gözünde zindana dönüşmüş ki girmek istemiyor.

Ya ben ac birakmak istemiyorum bana cok kotu bir fikir gibi geliyor zaten akilli yemlik var takip cikarmasi cok zor onunla ugrasamam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

Yemlige kendini sikistiriyordu biz evde olmayinca kurtulamaz ordan zorunda kaldim avizeye cikinca ben avizenin ustunu sandalyeye ciksam da goremiyorum diskisini yapip yiyor temizleyemiyorum ve ust kismiyla kablolariyla oynuyor dusurmesinden ve mantar olmasindan korkmasam cikarmam salincagi degistirmeyi ben de dusundum cunku anahtar sesi duysa dikkat kesiliyor hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

İnat ki ne inat eve ilk geldiginde kiyamam ben ona oyyy kucucuk diye seviyordum simdi basa cikamiyorum :D

Geri