Karadeniz Pet

yardım (eş)

paşa66

Meraklı Üye
kuşuma eş aldım ama kuşum özgürlüğe çok alışmıştı sadece akşam yuvasında duruyordu sabah geri çıkyordu eş gelince fazla dışarı çıkarmayın diyor ama öyle yapınca kuşum çok bağrıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

Kuşunuz uzun zamandır sizdeyse ve insanlara alışmışsa hemcinsine alışması da kolay olmayabilir biraz katlanacak bu duruma sonra alışır kanaatindeyim.

kusunuz evcilse insanlara alisiksa uzun zamandir kendi irkindan bir tur gormedigi icin kiskanacakdir size tavsiyem bu surecde kusu kafesden cikarmayin kbakdiniz kavga oluyor kuslari ayri kafeslere koyun birbirlerini gorsunler sonunda alisacaklardir

teşekürler

bence hayvanı boşa sıkıntıya sokmayın sonra tüylerini falan yolabilir pişman olursunuz. yavaş yavaş halledin her gün biraz daha az çıksın dışarı.

benim kuşda seninki gibiydi sadece yem yemek ve uyumak için kafese girerdi eş alıncada özgür bıraktım zamanla daha az dışarı çıkmaya başladılar.

uzun süre yanliz bir kuş yeni arkadaş gelince alişmasi uzun süre bilir dostum insanlara alişkin oldugu için o yüzden öyle yabancı gibi bakar ona... ama zamanla alışirlar...

Geri