Karadeniz Pet

Yardım gerekli !!!!!!

• Konbuyu başlatan muratveral
  • Başlangıç tarihi
M

muratveral

Guest
yarın işe gidicem kuşu ilk defa yalnız brakıcam bugun sırf elle besledim ve ellede beslemek istiyorum elle beslerken parmağıma geliyor ve alıştı her parmağımı karnına götürdüğümde geliyor sadece bunlar 3 ila 5 saat arası oldu kuşu yeni aldım ve ilk kusum birde başka konu kuşum ha bire kaşınıyor bit olabilirmi kanadında ufak siyah bir cisim var kuş bu birde erkek demi ırkıda lutinomudur

http://i.hizliresim.com/glNP23.jpg

http://i.hizliresim.com/YP1dq6.jpg

http://i.hizliresim.com/38XOqM.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

helpp yardımm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:01 --

Yardım acill

Albino dişiye benziyo ama tam emin deyilim.

inşallah erkektir aldığım petshop erkek dedi ve kuş konuşmak istiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

...........

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:11 -->-> Daha önceki mesaj 01:08 --

Nabayım kuşu brakayımmı yalnız 1 gün yemsiz durabilirmi sabah 8.30 gibi girif yapıcam akşam 8 gibi çıkıcam dayanırmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:16 -->-> Daha önceki mesaj 01:11 --

............

murat bugun bu konuyu kaçıncı açışın kaç kişi cevapda verdi her 3-5 saatde bir aynı kusun resmiyle aynı soruyu soruyorsun. kaç kişi aynı cevapları verdi dahaa ?? amacın ne

konuşursa cinsiyet önemli deyil sonuçta dişilerdede iyi konuşabilen kuşlar biliyorum

ya hocam nabayım bir kesin kararda yok yani ortada bende farkındayım ama bu kaşınma olayı farklı dişimi erkekmi diye kesin bir karar olsa birde lutino deme ben yeniyim forumda ama hemem kızmaya gerek yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:18 --

.........................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:24 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

güncel konu

Maşallahhhh... En sevdiğim tür albino.. Yada tüy ve göz renginden dolayı tavşan kuş diyede adladırılıyor. Erkeğe benziyor. Bu türlerin erkeğini bulmak biraz zordur. Ilgilenirseniz çok şımarık bir kuş olabiliyorlar.:) bende çalışıyorum ve evimde altı tane kuşum var. Bişey olmaz merak etmeyin..;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

Konuşmasını istiyorsan bir tavsiye akşam yatmadan önce ne söylemesini istiyorsan ''aşkım-cicikuş-babacık vb.'' 4-5 defa tekrarla ve ışıkları kapat ondan sonra başka ses olmasın. Aynı şekilde sabah kalkar kalkmaz ilk onunla konuş. Aynı kelimey 4-5 defa tekrarla. çarçabuk öğreniyorlar çok kolay oluyor..:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:43 --

Kaşınması içinde bir çay bardağı suya bir yemek kaşığı sirke ekle. Spreyli olan bir şişeye koy. 15-20 cm uzaktan 10-15 defa püskürterek sık. Bunu günde en az 2 defa tekrarla..

Bence yemek yemeden durabilir, benim ilk aldığım kuş 4 gün korkudan hiç yememişti hiçbir şey olmadı. Veteriner hekime götürdük sonra, gittiğinde gayet sağlıklıydı. Ve eğer acıkırsa kendi inipte yiyebilir. Bende başka bir kuşumda beklemiştim bekliyorum bekliyorum gündüz geçti yemek yemedi telaşlandım. Ama sonunda kapıya dayanınca artık yani kendi başına gece yemiş bu. O yüzden bu tür şeylere çok takılmamak gerek bence. Kendileri çok zeki

Geri