Karadeniz Pet

yardım.. koyu yeşil dışkısı var ishal mi ?

uğurbahçeli

Meraklı Üye
arkadaşlar sabah fark ettim dişi kuşum biraz kabarık ve hareketsiz duruyordu dışkısını kontrol ettim koyu yeşil ve biraz dağınık şekilde ayrıca popusundaki tüylerede dışkı bulaşmış ben sabah her ihtimale karşı ishal ilacı koymustum suyuna. ishal mi sizce yoksa farklı bir sorun mu var ustalardan yardımlarını bekliyorum birde bu durumun diğer kuşlara bulaşma ihtimali varmıdır

kuş ishal sıcak tutun kaç gündür böyle yeni yeni böyleyse patates haşlayıp verebilirsiniz yada aspur katın yemliklere birde suyuna 1 adet bebe aspirini koyun su içtiği yere atın bebe aspirinini

yeşilik veriyormusun ?
yeşillik verince de koyu yeşil çıkar dışkıları eğer ıslak olursa da ishal olurlar
kanarya yemi verin , patates haşlayın yada haşlanmış pirinç suyu falan verin birde sıcak tutun
hemen ilaç kullanmayın

İshal olup olmadığını nasıl anlıyosunuz ? İshal olan kuşların koyu renk dışkısı olduğunu bilmiyodum sadece ıslak olduğu zaman ishal olurlar diye biliyodum

kuş ishal sıcak tutun kaç gündür böyle yeni yeni böyleyse patates haşlayıp verebilirsiniz yada aspur katın yemliklere birde suyuna 1 adet bebe aspirini koyun su içtiği yere atın bebe aspirinini

Sanirim yeni sabah fark ettim. bebe aspirinini sabah alip veririm haslanmis papatesi yemligemi koymam lazim acaba ? Birde kusum suan salma kafeste duruyor diger kuslara bulasma ihtimali var mi tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

yeşilik veriyormusun ?
yeşillik verince de koyu yeşil çıkar dışkıları eğer ıslak olursa da ishal olurlar
kanarya yemi verin , patates haşlayın yada haşlanmış pirinç suyu falan verin birde sıcak tutun
hemen ilaç kullanmayın

Yakinlarda yeşillik vermedim hic papates vereceğim sabah tesekkurler

salmadan ayırın hasta kafesine alın kuş hareketlimi ve yem yiyormu patatesi kafese asacaksınız yada tutun size alışıksa yer zaten

Aşağıdaki linke bakarsanız iyi olur:

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hastalik-tedavi-korunma-ve-ilac-kullanma-yontemleri/ishali-baslangicinda-yakalayanlar-icin-1-yontem-daha-27263.html

Patatesi unutun kesinlikle yeşillik vermeyin. Yemine bol aspur karistirin yem yetip yetmediğini kontrol edin yemiyorsa elle mama ile besleyen çok güçsüz düşmesin. Yarin sabaha gözlemlerin. Eczanededen ercefuly alip suyuna latin ya da agzina damlattin 2 . gün gecmezse bana ozelden yazin başka tavsiyem olacak. Sakin kus güçsüz kalmasin

Patatesi unutun kesinlikle yeşillik vermeyin. Yemine bol aspur karistirin yem yetip yetmediğini kontrol edin yemiyorsa elle mama ile besleyen çok güçsüz düşmesin. Yarin sabaha gözlemlerin. Eczanededen ercefuly alip suyuna latin ya da agzina damlattin 2 . gün gecmezse bana ozelden yazin başka tavsiyem olacak. Sakin kus güçsüz kalmasin

Aspur dediğimiz kanarya yemi mi oluyor acaba daha önce hic kullanmadım da kuş yem yiyordu akşam gozlemledigim kadariyla soylediginiz ilacida sabah alirim suyuna ne kadar karistirmam gerekiyor acaba tesekkurler yardimlariniz icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:21 --

salmadan ayırın hasta kafesine alın kuş hareketlimi ve yem yiyormu patatesi kafese asacaksınız yada tutun size alışıksa yer zaten

Ayirdim kuşu tesekkurler

Aspur dediğimiz kanarya yemi mi oluyor acaba daha önce hic kullanmadım da kuş yem yiyordu akşam gozlemledigim kadariyla soylediginiz ilacida sabah alirim suyuna ne kadar karistirmam gerekiyor acaba tesekkurler yardimlariniz icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:21 --

Ayirdim kuşu tesekkurler

yem yiyorsa bence düzelir sabah son durumuna bir bakın ilacı ona göre verin. Bu ilaç kapsül halinde insanlar için olan bir ilaç bir kapsülü 400ml suya katın iyice eritip suluğuna koyun

Neden özellikle o ilacı önerdiniz?

Yeni fark ettim kuş yem yemiyor daha doğrusu yiyemiyor sanirim yemi ağzına alıp kırmadan geri atıyor daha önce ölen kusumda ayni böyleydi yemi agzina alip geri atiyordu neden boyle yapiyor olabilir elimle birşeyler vermeye calistim yem . patates. Ekmek vs. Hic biseyde yediremedim bu kusuda kaybedicem sanirim benim aklimin almadigi nasil boyle aniden isal oluyorlar yeşillik bile vermiyorum kuslarima kaldiki bu kusuma 2 gündür avidiare ishal ilaci veriyorum onunda mi en ufak etkisi yok anlamiyorum.. Sabah birde söylenilen ilaç ile keçi boynuzu tozunu denicem inşallah kurtarrim kusumu yardimci olmaya calisan herkeze tesekkur ederim

Yeşillikle ishalin bi alakası yok öncelikle. Bence kuşunuz ishal değil. Karaciğerinde problem var. O nedenle avidiare fayda etmiyor. Veteriner gitmelisiniz.

Normal ishalde kuşlar yer içer en fazla 1 2 gün sürer ishali ama mikrobik ishalller genelde ölümcüldür tedavi edilmezse.. ercefuly arkdaşın da dediği gibi bu surubu 3 gün üstüste 1 damla agzına damlatın içerideki antibakterileri temzileyecektir... çok zaman kaybetmenize gerek yok.. geçmiş olsun

Ayrıca kuşunuza elle besleme aparatıyla mama takviyesi yaparak karnını tok tutmanız direncini kuvvetlendirecektir..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

tecrübe, başıma geldi

En son kullanılacak ilaçlardan biri ercefuly faydasını gördüm

Demek istediğim ne için? Soğuk algınlığımı sazdiniz ishal mi ne?

basit bir ishal olarak gördüğüm için yoksa coxidin ve sulfamezatin türü ilaçlar önerirdim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:52 -->-> Daha önceki mesaj 00:51 --

Ayrıca kuşunuza elle besleme aparatıyla mama takviyesi yaparak karnını tok tutmanız direncini kuvvetlendirecektir..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

katılıyorum biraz daha gözlem gerekli kullanmadan önce

Şurubu aldim simdi agzina damlattim bir damla sari renkli bir şurup doğru herhalde demi bu elle besleme aparati dediginiz nedir nerde bulurum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:34 -->-> Daha önceki mesaj 09:27 --

basit bir ishal olarak gördüğüm için yoksa coxidin ve sulfamezatin türü ilaçlar önerirdim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:52 -->-> Daha önceki mesaj 00:51 --

katılıyorum biraz daha gözlem gerekli kullanmadan önce

Kuşu aksam sabah gozlemledim yem yemiyor yemi agzina alip atiyor sizin soylediginiz ilacin surubunu aldim agzina damlattim yemine aspurda karistirdim birde keçi boynuzu tozu demislerdi suyuna karistirdim kusu oldukca sicak tutuyorum baska yapabilecegim birsey var mi eskişehirde kuştan anlayan veteriner yok maalesef o yüzden goturemiyorum inşallah düzelir kuşum yardimlariniz için çok tesekkurler

Geri