Karadeniz Pet

yardım kuluçkadaki yorgunluk resimli

Berrin YASMİN

Emektar Üye
yardım kuluçkadaki yorgunluk dişi öldü resimli

Son düzenleme:
geçmiş olsun berrin hanım.. Kuluçkada yorgun düşmüş birde üstüne kafesin oldugu odada ısıtıcı yok demiştiniz sadece üstünü örtüyorum demiştiniz.. Sanırım odanın sıcaklığı düşük.. Ve bunun sonucunda hem soguktan hemde yorgunluktan halsiz düşmüş.. vitamin mama takviyesi ve sıcak bir ortam iyi gelir..

geçmiş olsun berrin hanım.. Kuluçkada yorgun düşmüş birde üstüne kafesin oldugu odada ısıtıcı yok demiştiniz sadece üstünü örtüyorum demiştiniz.. Sanırım odanın sıcaklığı düşük.. Ve bunun sonucunda hem soguktan hemde yorgunluktan halsiz düşmüş.. vitamin mama takviyesi ve sıcak bir ortam iyi gelir..
vitamin avisol veriyorum 2 günde bir hergün mama yapıyorum ama dişinin yedigini görmedim hiç erkek devamlı mamanın başında ve yazın nerdeyse orda kalsın demişlerdi bende yerlerini degiştirmedim sorun olmaz denildi eşimde oturdugumuz odada istemedigi için tüy döküyorlar diye ölür diye korkuyorum.

valla berrin hanım genelde kuluçkada ki kuşlara hergün mama veriyorlar.. Anne kuluçkada yattıgı için babanın anneye yardımcı oluyo olması lazım.. Kendini toparlaması lazım kusun yoksa böyle gitmez.. İshal falan var mı kuşta.. Ortalama 17 18 derecede yasayabilirler ama bu onlar için alt limittir.. Normal şartlarda evet eş kuşlardan verim alabilmek için yer değişikliği yapılmaması gerekiyor ama bulundukları ortamında 20 dereceden yüksek olması gerekli hem üretimden verim alabilmek için hemde kuşların sağlığı için..

valla berrin hanım genelde kuluçkada ki kuşlara hergün mama veriyorlar.. Anne kuluçkada yattıgı için babanın anneye yardımcı oluyo olması lazım.. Kendini toparlaması lazım kusun yoksa böyle gitmez.. İshal falan var mı kuşta.. Ortalama 17 18 derecede yasayabilirler ama bu onlar için alt limittir.. Normal şartlarda evet eş kuşlardan verim alabilmek için yer değişikliği yapılmaması gerekiyor ama bulundukları ortamında 20 dereceden yüksek olması gerekli hem üretimden verim alabilmek için hemde kuşların sağlığı için..

kaç derece bilmiyorum şuan elektirikli sobayı yaktım babada annneyle beraber kuluçkaya yatıyor ve ishal yok dişiyi öyle gördükçe moralim bozuluyor bu arda izmir de çok soguk olmuyor.agzına damla gibi damlatacagım vitamin var mı?Yorgun oldugu için yavruları beslememezlik yaparmı

Son düzenleme:
Üstadlar daha iyi bilir ama bence dişiyi ayrı bir kafese alın bakım yapın.. dişi kendine gelene kadar erkek yavrulara bakar.. Ama yinede üstadlara bir danısın.. Agzına damlatabilecegin bir vitaminde zannımca yoktur.. sıvıda olsa vitaminler hep suyla karıstırıp veriliyor.. Direk verilen bir vitamin duymadım da görmedim de..

Abla kuş üşütmüş ve kuluçkadan dolayı çok yorulmuş görünüyor.. Dişiye dediğim gibi vitamin takviyesi yapmaya devam et ayrıca oda sıcaklığı yetersiz gibi görünüyor şu durumda.. Yavrularda hastalanabilir dikkat etmek gerekli.. Yuva sıcaklığı 37, ev sıcaklığı ise 16-18 derece olmalıdır.

Ayrıca ağzına 1-2 damla çok az bir şekilde bal damlatırsan susamasını sağlamış olursun abla.. Su tüketimi yaptığı taktirde iyileşmesi daha çabuk olacaktır.

Abla kuş üşütmüş ve kuluçkadan dolayı çok yorulmuş görünüyor.. Dişiye dediğim gibi vitamin takviyesi yapmaya devam et ayrıca oda sıcaklığı yetersiz gibi görünüyor şu durumda.. Yavrularda hastalanabilir dikkat etmek gerekli.. Yuva sıcaklığı 37, ev sıcaklığı ise 16-18 derece olmalıdır.

Ayrıca ağzına 1-2 damla çok az bir şekilde bal damlatırsan susamasını sağlamış olursun abla.. Su tüketimi yaptığı taktirde iyileşmesi daha çabuk olacaktır.
çok teşekkürler.

Berrin hanım DI-A-ZYME 256'da kullanabilirsiniz mamalarında.

Ben internetten almıştım, petshoplarda varmıdır bilmiyorum.

DİAZYME 256

PROBİOTİKLER + MULTİ ENZİMLER KOMBİNASYONU
Verimi artırır
Çiğ yem atımını önler
Yemden yararlanmayı artırır
Sindirim sistemini düzenler
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Hastalıklardan korur
E. Coli – Salmonella üremesini durdurur
Tüm stresleri önler

BARSAKTA FLORAYI BOZAN ETMENLER
Yem değişimleri
Uygun olmayan hammadde kullanımı
Ani iklim değişikliği
Gastroentrik Hastalıklar
Myotoksin kontaminasyonları
Antibiyotik tedavisi
Tüm stres faktörleri
Kalitesiz altlık kullanımı

PROBİOTİKLER VE MULTİENZİMLERİN FAYDALARI
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Zararlı bakterilerin faaliyetlerini engeller
Barsak hareketlerini düzenler
Barsak floransını dengede tutar
Yemden yararlanmayı artırırlar
Kasiyum ve Fosfor emilimini artırırlar
Büyümeyi artırarak kesim yaşını öne çekerler
Canlı ağırlık artışını yükseltirler
İshali azaltır, altlığın kuru kalmasını sağlarlar
Ölüm oranlarını azaltırlar
Sağlıklı üniform bir sürü oluştururlar
Lipaz enzimi aracılığıyla yağların sindirimini kolaylaştırarak özellikle genç civcivlerde safra kesesi, karaciğer ve pankreas üzerindeki yükün kalkmasını sağlarlar
Kolon'a sindirilmeden gelen ve kokuşan proteinlerde Şeker ve nişasta gibi fermente olan karbonhidratlarda ve nihayet ransitleşen yağ asitlerinden kaynaklanan zararlı maddelerin parçalanmasını sağlarlar.
Maya ve bakterilerle güçlendirilmiş Multienzimler Kombinasyonu DI-A-ZYME 256 yemin Sindirilebilir enerji ve protein değerlerini artırarak SİNERJİK etki oluşturur.

PROBİOTİKLERİN ETKİ MEKANİZMASI
Rkabetçi dışlama
Barsak pH'sına etkisi
Bakteriosin üretimi
Sindirimin düzenlenmesi
Bağışıklığın güçlenmesi

DI-A-ZYME 256 KULLANILMASI GEREKLİ DURUMLAR
Civcivlerin ilk gününde
Yem değişikliklerinde
Enfeksiyon riski bulunduğunda
Aşılamalardan sonra
Antibiyotik tedavisinden sonra
Gaga kesiminden sonra
Nakil, ısı değişikliği, dehidrasyon
Diğer tüm stres koşullarında

++++++++++++++++

Sorun olmaz abla. Yatmadan 1 saat önce sıcaklığı dahada arttır sonra kapat sabaha kadar idare eder.

Berrin ustam yine de kafesin etrafını sarın bir örtüyle, sıcak tutar..

valla bence bu kuşun yorgunlukla alakası yok durumu..yaa ishal,yaa hasta yada yumurta tıkanması var..Tabii benim fikrim ,umarım yanılıyorumdur :(

Geri