Karadeniz Pet

Yardım! Kuşum Cam'a Çarptı, Yürüyemiyor!

• Konbuyu başlatan nuvanda
  • Başlangıç tarihi
N

nuvanda

Guest
Merhaba, 1,5 aylık beyaz(albino) muhabbet kuşum var. Bugün Kuşumu kafesten çıkarttıktan sonra cama çarpıp yere düştü ve yan yatarak yerde durmaya başladı. Yerden alıp kafesine koydum ama ayakları üzerinde duramadı, yan yattı. Bir ayağını rahat kullanıyor, diğer ayağını oynatıyor ama ayakta duramıyor. Başını sağa-sola çevirebiliyor. Ayaklarına elimle sakince baktım bişey gözükmüyor. Şuan çay tabağına koyduğum yemi yiyor. Ama hala yürüyemiyor, yerde öylece duruyor, tellere tırmanamıyor. Ne yapmam gerektiğini Bilen varsa lütfen yardımcı olsun...

kardeşim bi foto at ayağının mutlaka ustalarne yapıcağını söyler

resim
th520.jpg

nasıl fotoğraf yükleneceğini bulamadım

Hizli resim yukle yazin google la sonra hizli resim yukleye girin orada gozat yaziyi cikicaktir ona tiklayip fotografa tiklayin daha sonra yukle yazisi cikicak ona tiklayin orada linkler cikicak sanirim ikinci olan linki buraya yukleyin :)

Yazık olmuş kuşa acıdım valla , hocam veterine götürebilirsin yarın. Benim bi arakdaşımda da vardı ayakağı mı ne kırıktı oda kuşun ayagına kuş kakasını beze koydu ve ayağına sardı annesi ve kısa zaman sonra iyileşmişti şimdi hiç birşeyi yok.

veterineri aradım, sordum tatmin edici bir cevap veremedi. Soğuk suyla yıka, bekle biraz, travma geçirmiş olabilir dedi. Yalnız kuş hiç acı çekmiyor gibi duruyor. Elime alıp ayağında yavaşca gezdiriyorum hiç bağırmıyor. Şuan yem yiyor. Neresi kırık, nesi var bi bilsem. bende ayağını sarsam ama neresini bilmiyorum.

yazık sanırım ayağı kırılmış yarın bi veteriner bulun anlayan inş. yapılabilcek bişey vardır keşke dikkatli olsaydınız mesela bende hep perde çekilidir..

Normalde daha önce çarptığı için perdeyi çekerdim, çok az bi açıklık vardı oradan çarptı. Daha eve geleli bugün 7 gün oldu. tam bugün bize alışmaya başladı, bizi görünce ötmeye başlamıştı. Daha cinsiyeti ne onu bile bilmiyoruz

Ben aydında oturuyorum. aydında olup kuşumu tedavi edebilecek bir veteriner tanıyan var mı acaba. Acaba ayağı çıkmış olabilir mi. Kırık gözükmüyor çünkü.

Kuş ani çarpıntı sonucu veterinerin dediği gibi anlık travma geçirmiş olabilir.Daha öncede böyle bir durumla karşılaşan bir arkadaşımız konu açmıştı ve ertesi gün kendine geldiğini belirtmişti.

İnşallah sizde de aynı durum olur ve düzelir.Üzücü bir durum ama anlayan bir veterinere götürmekten başka çareniz yok.Şimdilik beklemelisiniz.Umarım sorunsuz atlatır bu durumunu :(

öncelikle geçmiş olsun benim kırık mı çıkık mı bilgim yok ama en azından kuş yemini yiyor değil mi bu iyiye işaret bence ayrıca siz yine bi araştırın veterinerleri Allah kolaylık versin

benim de böyle olan bir kuşum vardı. lütfen kısa zamanda veterinere götür küçük bi alçı yapıyorlar yani benimkine yapmışları hiç bir sıkıntı kalmıyor ama ihmal etme belki de çıkmıştır çok küçük olduğu için iyileşme durumu vardır. çok geçmiş olsun.

teşekkür ederim herkese, artık yarına kadar bekleyip kuşlardan anlayan bir veteriner bulucam. Belki bu gece güzelce uyur ve yarına bişeyi kalmaz. Umudum tamamen iyileşip uzun ömürlü beraber bir hayat yaşamak. Gelişme olursa buradan paylaşırım.

arkadaş diyoruz okadar 2 hafta dolmadan kuşlari salmayin diye :S hayvanlar evdeki eşyalarin yerlenı hafizalarina alamadan uçurmayin. sonra böyle kazalar olabiliyor. veterine götür dostum ayagı kırılmış olabilir.

Sabah kuşçuya gittim, kuşlardan anlayan veteriner tavsiyesi için. Kuşçu felç olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Neyse şimdi veterinere verdim kuşu, veteriner yokmuş yardımcısı alıkoydu 1-2 saate hekim geldiğinde beni arayacaklar. Bakalım ne olacak. İnşallah iyi olur.

Geri