Karadeniz Pet

Yardım! Kuşum Cam'a Çarptı, Yürüyemiyor!

• Konbuyu başlatan nuvanda
  • Başlangıç tarihi
Geçmiş olsun keşke etrafı tanımadan kuşu salmasaydınız

Haklısın ne diye bilirim ki? Umarım veterinerden güzel haber gelir.

ayakların ikiside hareket etmiyorsa %70 kalça kemiği çıkmış olabilir.geçmiş olsun

ayakta şişkinlik varmı yada anorrmal birşey gözükmüyosa psikolojik de olabiliyomuş yani o anki korko ve şok panik halinde ayagı harreket edtiremiyor hiçbirrşey yapamıyor gibi zamanla düzelir öyleyse

ayakta şişkinlik varmı yada anorrmal birşey gözükmüyosa psikolojik de olabiliyomuş yani o anki korko ve şok panik halinde ayagı harreket edtiremiyor hiçbirrşey yapamıyor gibi zamanla düzelir öyleyse
bugün veterinere götürdüm. veteriner kırık çıkık olmadığını söyledi. düştüğünde ayağı acımış o yüzden olabilir, travma geçirmiştir dedi. güçlenmesi için kalsiyum verdi. ayağında şişlik morluk hiçbişey yok... büyük ihtimalle zaman içinde düzelebileceğini söyledi. ayrıca muayene ücreti almadı sadece 5 tl ilaç için verdim. yorum yazıp yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim. iyi olduğunda yine buradan paylaşırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun valla kötü bi görüntü. Allah acil şifalar versin

Durumlardan bizi haberdar etmeyi unutmayın,üşenmezseniz hatta bana öm atarak konuyu güncellediğinizi bildirin takipteyim.

Geçmiş olsun iyi bakın albinonuza çok şirin.

Kusura bakmayın, bayram tatilindeydim internet olmadığı için yazamadım.
Şuan kuşum cama çarpalı 8 gün oldu. Her geçen gün kuşum daha iyi oldu. Olay gerçekleştikten sonraki günleri kısaca özetleyeyim.
1. gün(cama çarptığı gün): Ayakları üstünde duramıyordu, sürünüyordu.
2. gün: ayakları üstünde durmamaya devam etti, veteriner kalsiyum takviyesi verdi,
3. gün: Ayaklarının üstünde az da olsa durmaya başladı,
4. gün: Artık hep ayaklarının üstünde durmaya başladı,
5. gün: Ayaklarının üstünde duruyor ve kafes tellerine tırmanmaya başladı,
6. gün: Tüneğin üstüne koyduğumda çok az durmaya başladı,
7. gün: Tellere rahat tırmanıyor, tüneklerde biraz daha rahat durmaya başladı,
8. gün: Artık ayakları üstünde çok rahat duruyor, tellere rahat tırmanıyor, tünekte rahat durabiliyor.
-Bu sürede Kuşuma Sabah akşam bir damla kalsiyum takviyesi verdim. kalsiyumu çok sevdi. Ayrıca suyuna vitamin ilave ettim. Ayak rengi pembeydi, şuan daha sağlam duruyor.
- Şuan uçamıyor ama her geçen gün uçma girişiminde bulunuyor, kanatlarını çırpıyor. Yalnız kanatlarını çapraz kapatıyor(nedendir bilmem)
- Nedendir bilmem çok fazla yem yemeye başladı, her baktığımda yem yiyor, sanki kilo aldı gibi,
- Bi ara dışkısı tek renk(sarı gibi) ve sert oldu. Sonra düzeldi. Şimdi normal.
Soru sormak isteyen olursa cevap verebilirim En yakın zamanda yeni fotoğraflarını yükleyeceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynisi benim kusuma olmustu bi ara birine vermeyi dusundum sonra amcan da muhabbet besliyodu verdim 1 hafta sonra filan iyilesti geri aldim :D korkma düzelcek veterinere götur ustersen is garanti olsun ;)

Sanki ilk doğduğu günlere geri dönmüş gibi oldu. İlk başta ayakta durmayı öğrendi, sonra yürümeyi, tırmanmayı ve ayaklarını etkili kullanmayı tekrar öğrendi. Galiba cama çarptıktan sonra çok korktu, travma yaşadı. Anne-babasının yanındayken kendini güvende hissettiği çocukluğuna geri döndü ve şimdi büyümeye başladı(travmayı yendi).

çok geçmiş olsun tekrardan İnşallah bir daha böyle talihsizlikler olmaz :)

Geçmişler olsun :)

Geçmiş olsun gerçekten, bilgilendirdiğiniz için de sağolun buradan bizi, herkesin başına gelebilecek bir durum Allah korusun

Geri