Karadeniz Pet

Yardım! Kuşum Cam'a Çarptı, Yürüyemiyor!

• Konbuyu başlatan nuvanda
  • Başlangıç tarihi
Kusura bakmayın, bayram tatilindeydim internet olmadığı için yazamadım.
Şuan kuşum cama çarpalı 8 gün oldu. Her geçen gün kuşum daha iyi oldu. Olay gerçekleştikten sonraki günleri kısaca özetleyeyim.
1. gün(cama çarptığı gün): Ayakları üstünde duramıyordu, sürünüyordu.
2. gün: ayakları üstünde durmamaya devam etti, veteriner kalsiyum takviyesi verdi,
3. gün: Ayaklarının üstünde az da olsa durmaya başladı,
4. gün: Artık hep ayaklarının üstünde durmaya başladı,
5. gün: Ayaklarının üstünde duruyor ve kafes tellerine tırmanmaya başladı,
6. gün: Tüneğin üstüne koyduğumda çok az durmaya başladı,
7. gün: Tellere rahat tırmanıyor, tüneklerde biraz daha rahat durmaya başladı,
8. gün: Artık ayakları üstünde çok rahat duruyor, tellere rahat tırmanıyor, tünekte rahat durabiliyor.
-Bu sürede Kuşuma Sabah akşam bir damla kalsiyum takviyesi verdim. kalsiyumu çok sevdi. Ayrıca suyuna vitamin ilave ettim. Ayak rengi pembeydi, şuan daha sağlam duruyor.
- Şuan uçamıyor ama her geçen gün uçma girişiminde bulunuyor, kanatlarını çırpıyor. Yalnız kanatlarını çapraz kapatıyor(nedendir bilmem)
- Nedendir bilmem çok fazla yem yemeye başladı, her baktığımda yem yiyor, sanki kilo aldı gibi,
- Bi ara dışkısı tek renk(sarı gibi) ve sert oldu. Sonra düzeldi. Şimdi normal.
Soru sormak isteyen olursa cevap verebilirim En yakın zamanda yeni fotoğraflarını yükleyeceğim.

Kardeş benim kuş da bugün cama çarptı yere düştü sonra bir baktım ayaklarını oynatamıyor... Gagasının ve gövdesinin üstünde sürünüyor :( Veterinere götürdüm ayaklarında kırık çıkık yok dedi. Sonra kuşçuya götürdüm büyük ihtimal beli kırılmış kuşun dedi :( Kuşum şu anda yiyor içiyor ama devamlı kafesin dibinde yerde sürünüyor ve tutmayan ayaklarını ısırıp duruyor :(

abi kuşu salıyosanız perdeyi çekin ya perdeyi çekin ki dışarıyı görmesin çarpsa bile yumuşak olur perde. çok üzüldüm ya. kardeşim kuşlardan anlayan bi veterinere götür yarın inş iyi olur

Normalde salonda durur, salonu ezberlemişti... Ancak salon kapısı bir anlık dalgınlıkla açık kalınca salondan çıkmış taaa mutfağa ve mutfak penceresine doğru hızlanmış... Ben de mutfaktaydım muhtemelen benim sesime de gelmiş olabilir :( Kendimi sorumlu hissediyorum :( Bir baktım mutfak penceresine hızla çarpıp yere düşüverdi :( Kuşlardan anlayan veteriner de yok ki burada :( İnşallah Rabbim tez zamanda şifa verir dua edip duruyoruz ve yemini de suyunu da içiyor şimdilik çok şükür...

Biran Önce Veterinere Götürün bence Geçmiş Olsun..

Ekli dosyalar

• IMG_2104.JPG
    IMG_2104.JPG
    61.3 KB · Görüntüleme: 24
Geri