Karadeniz Pet

Yardım lazım bakarmısınız

• Konbuyu başlatan Yunus Emre OĞUZ
  • Başlangıç tarihi
Y

Yunus Emre OĞUZ

Guest
öncelikle hayırlı akşamlar konuya geçiyim kuşum oda da sıkılmıştır iftarda sofraya götürüyüm dedim ama kuşun merakı başına iş açtı. ucup oçağın üzerinde olan et suyu dolu tencerenin içine düştü ALLAH korudu ki et suyu soğukmuş hemen çıkardık ama et suyuna bulanmış şekilde bunu nasıl temizlerim yarın balkona güneşe cıkarıp elimle yıkasam olur mu gözlerine gelmeyecek şekilde sabun kullansam saten baş kısmında yok vucudu bulanmış

onun onuyne bi kapta su koyun içine de bi yaprak marul koyun kendi kendini yıkasın benceq

pek bir bilgim yok ama bence sabun kullanma. Banyoda su tut ılık veya ılık bir suyu birkaba koy. Yani onun hoşuna gideceği şekilde banyo yaptır :) forumda nasıl banyo yaptırılır ile ilgili bilgi olması lazımdı öyle yaparsan sorunun çözülebilir gibi geliyor bana :)

sabun süürmeni önermem fıs fıs yöntemiyle üzerine sık o yıkanır

kuşu yıkarsanız güneşte yada balkonda kurutmayın. evin içinde kendi kurur.

iyide sonucda kirlenmedi toz toprak değil et suyu yağlıdır bu yağı sadece su götürmez

yok o konularda bilgim var ama et suyu yağlı oldugundan kuşa sorun cıkartır bitlenme flan sadece suyla yağın cıkacağınıda sanmıyorum o yüzden elime sabun alıp köpürtüp elimle vucuduna sıvazlamayi düşündüm ama bilmiyorum :/

normalde zararlı ama mecbur sabunla yıkamanız lazım. (göz yakmayan bebek şampuanı ile yıkayın. aksi takdirde ister istemez kuşun gözü kızarır. bu da sorun çıkartabilir.)

Sabunla yıkarsın ama kafa kısmına fazla çıkma.

Göz yakmayan bebek şampuanı ile yıkamanız daha güvenli..

bebek şampuanını bulmaya calışırım ama sanmıyorum şampuanın çıkartacağını sonuçta şampuan bakım için bir ürün oysaki sabunun molokuer yapısı bulaştığı şeyi kilitlenip kendisiyle birlikte götürmek bu yuzden sabun en ideali gözüküyor demin annem gösterdi düştüğü yeri o cıkart tı tencereden suyun içine düşmemiş tencere de ki bir et parcasına konmuş su yüzeyinde ucmak isteyince de kanatları islanmış bende peceteyle kurulayım derken bulaştırmadm sanırım diğer bölgelerine az miktarda sabunla yarın deneyeçeğim artık kafasına sürmeden sadece vucuduna

ben dalinle yıkamıştım bir keresinde eski kuşlarımdan birini benzer bir olay sonucunda. kuşa da bir şey olmamıştı. ama çok korkuyor sen yıkayınca bilgin olsun. cereyan yapmayacak bir odada kurut. bence sıkıldı diye başka odaya götürme kalsın bir odada. kuşun yavru olduğu için merakından kaçabilir. malum yaz ayındayız. kapı pencere açık oluyor. farkında olmadan kaçırırabilirsin.

ben dalinle yıkamıştım bir keresinde eski kuşlarımdan birini benzer bir olay sonucunda. kuşa da bir şey olmamıştı. ama çok korkuyor sen yıkayınca bilgin olsun. cereyan yapmayacak bir odada kurut. bence sıkıldı diye başka odaya götürme kalsın bir odada. kuşun yavru olduğu için merakından kaçabilir. malum yaz ayındayız. kapı pencere açık oluyor. farkında olmadan kaçırırabilirsin.

kapı pencereye dikkat ediyorum ama öyle sağ sola kacmaya çalışacak bir kuş değil sadece yeni şeylere çok fazla meraklı bana güveninden hiç şüphe etmiyorum ne zaman korksa ne zaman kızsam (bazen deli ediyor) hemen koşup elimde tünüyor buda en güvendiği yerin elim olduğunu hissettiğini gösteriyor tahminimce

kapı pencereye dikkat ediyorum ama öyle sağ sola kacmaya çalışacak bir kuş değil sadece yeni şeylere çok fazla meraklı bana güveninden hiç şüphe etmiyorum ne zaman korksa ne zaman kızsam (bazen deli ediyor) hemen koşup elimde tünüyor buda en güvendiği yerin elim olduğunu hissettiğini gösteriyor tahminimce

benimde hiç kaçmayan bir kuşum vardı. kapı pencere yaz kış açık dururdu. 6. yılın sonunda bir sabah kaçtı gitii :( en iyi eğittiğim kuşumdu :( sadece benimki tavsiye tabi sen bilirsin ;)

kuş kaçmaz diye pencere kapı acık bırakmıyorum dikkat ediyorum ama öyle bir kuş olmadığını biliyorum :)

Geri