Karadeniz Pet

Yardım lazım!

• Konbuyu başlatan yeşim
  • Başlangıç tarihi
Y

yeşim

Guest
Arkadaslar dün muhabbet kuşu aldım. Ama kendime nasıl alıştıracağımı bilmiyorum. :) kafesine yaklaştığımda benim olduğum yerden ters yöne gidiyor ve sadece balkona çıkardığımda ötüyor. Sebebini anlayamadım. Kendime alıştırmam için yapma gerekenleri söyler misiniiz? :confused:

1 hafta falan kafesten cıkarma onunla sürekli ilgilen onunla konuş eve ve size alışacaktır sonra cıkartırsın herşeyin ilaçı zaman

internette okuduklarıma ve izlediklerime göre kafesten çıkarın ve sevin diyorlar, çıkarmadığım iyi olmuş. tamam çok teşekkür ederim.

evet çıkartıp elinizle sevip geri koyun diyolar ama kuş çok korkuyo öylede yinede siz bilirsiniz alışacaktır eve sonra cıkartın yavaşca elinizi uzatın öyle öyle elede alışacak sonra çok tatlı oluyolar kendilerini sevdiriyolar.

ilk bir hafta kafese bile elinizi sokmayın yazmışlar. :S

çok zıt şeyler yazıyor hangisinin doğru olduğunu şaşırdım

Bu arada ilk zamanlar kuşa sadece kendi ismini mi söylemeliyim?

ben ilk kuşumda sadece cicikus diyodum 3 ay sonra cicikus demeye başladı sonra duydugu herşeyi söylüyodu 15 den fazla kelime biliyodu ama kaçtı :S siz ilgilenin kuşla konusun 1 hafta gecsin sonra cıkartın kuş yavas yavas evede alışır.

Kuşunuzun ortama alışmasını bekleyiniz en azından 5 gün bekleyin korkutmayın, daha sonra kafesten çıkarmadan avucunuza yem yada marul alın(marulu fazla yedirmeyiniz ,ishal olabiliyor) bu şekilde bekleyin zamanla elinize alışır, kafesin içinde alıştırdıktan sonra dışarıda eğitime devam edebilirsiniz.

Eğer yavru ise marul yedirmeyin dudağınıza yem alarak onun görmesini sağlayabilirsiniz ben ilk geldiğinde çıkarmıştım kuşumu ama o zaman bu forum yoktu :) siz yinede en erken 2-3 gün çıkarmayın derim :)

çok teşekkürler. ancak kafesi çok kirlendi ve temizlenmesi lazım. açıkcası kuşta bize alışmadı ne yapmalıyım?

ilk bi kaç gün kendi haline bırakın ve kafese yaklaşıp yumuşak bi ses tonuyla konuşun onunla. avcunuza biraz yem alın ve kafeste bekletin hareketsiz.yemleri almasada belirli aralıklarla yapın bunu en sonunda gelecektir. sonra artık rahatça böyle yemleri almaya başladıktan sonra iki parmağınızla yemleri tutup ağzına doğru uzatın fazla sıkıştırmayın ama ısrarcı olun.tabi bu süreç içinde onunla konuşmaya devam edin...

Geri