Karadeniz Pet

yardım lütfen 5 haftalık muhabbet kuşumun kaşınması

Levent Bey;

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Banyo yapsın diye su koydum kafesine ama hiç girmiyor. başka nasıl banyo yaptırabilirim ?

Elma sirkeli suyu sprey içine koyup üzerine sıkabilirsin. 500ml suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi yeterlidir.

Elma sirkeli suyu sprey içine koyup üzerine sıkabilirsin. 500ml suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi yeterlidir.

Çok sağolun akşam ilk işim bunu denemek olacak...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:20 --

Levent bey

Dediğiniz gibi sirkeli su yaptım. Kendisi bir güzel suyun içine girip banyosunu yaptı. Birde mama yaptım ama yemiyor. Diğer yeminden yiyor ne yapmam gerekiyor?

UOTE=ficicer;297552]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

Resimler bunlar yardımcı olursanız sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

Buda kaşınırkenki fotosu[/QUOTE]

Kuşun tüy dökmesi çok normal bişey ve dediğiniz gibi bu kuş en fazla 2 aylık bi kuş. Şimdi yavruların tüy yenileme dönemi genelde 2 ila 4 aylık arası oluyor. Büyük ihtimal kuşun yeni tüylerine geçecektir. Ayrıca Fransız tüy dökümünde dökülen tüylerin dip kısmı kanlı olur bunuda unutmayalım. Eğer düşen tüylerin dip kısmı kanlı kanlı ise bak kızarık demiyorum kanlı ise o zaman virüs bulaşmıştır ama kuş gayet sağlıklı gözüküyor.

UOTE=ficicer;297552]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

Resimler bunlar yardımcı olursanız sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

Buda kaşınırkenki fotosu

Kuşun tüy dökmesi çok normal bişey ve dediğiniz gibi bu kuş en fazla 2 aylık bi kuş. Şimdi yavruların tüy yenileme dönemi genelde 2 ila 4 aylık arası oluyor. Büyük ihtimal kuşun yeni tüylerine geçecektir. Ayrıca Fransız tüy dökümünde dökülen tüylerin dip kısmı kanlı olur bunuda unutmayalım. Eğer düşen tüylerin dip kısmı kanlı kanlı ise bak kızarık demiyorum kanlı ise o zaman virüs bulaşmıştır ama kuş gayet sağlıklı gözüküyor.[/QUOTE]

Ahmet bey;
Tüylerin dip kısmına baktık.öyle kanlı bişey göremedik.böyle bordo gibi bir leke gördük ama elimizle sildiğimizde bişey bulaşmadı sanki tüyün kendisindenmiş gibi.

By mevsim tüy döküm zamanı
olağanüstü bişey olduğunu
düşünmüyorum
sen yinede takip et
sağlıklı bi kuş max 3
Haftada tamamlar
tüylerini döker çıkar

By mevsim tüy döküm zamanı
olağanüstü bişey olduğunu
düşünmüyorum
sen yinede takip et
sağlıklı bi kuş max 3
Haftada tamamlar
tüylerini döker çıkar

Aynen Arkadaşın dediği gibi kuşunun yemesinde içmesinde bir sıkıntı yok ise bu döküm gayet normaldir. Sıkıntı yapmana gerek yok. Sağlıklı kuş zaten baktığında yüzünden belli eder o enerjiyi alırsın.

Aynen Arkadaşın dediği gibi kuşunun yemesinde içmesinde bir sıkıntı yok ise bu döküm gayet normaldir. Sıkıntı yapmana gerek yok. Sağlıklı kuş zaten baktığında yüzünden belli eder o enerjiyi alırsın.

İçim rahatladı valla.yemek yemesinde bir problem yok.sadece bugün mama yaptım onu yemiyor garden mix kabuksuz yem var onu yiyor.

Geri