Karadeniz Pet

Yardım lütfen! Cinsiyeti nedir?

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Bu kuş erkek diye düşünüyorum aceba yanıldım mı? Ayaklarını çekmeyi unutmuşum. Ayaklarının rengi pembe değil mor. Eğer erkekse kaç aylık yada kaç yaşında bir dişi ile eşleştirmeliyim?

İlgilenen herkese teşekkürler.

xJRl7Y.jpg

wz8B2Y.jpg

xG60p2.jpg

eyY3AL.jpg

K6gXlP.jpg

eWBQ6Y.jpg

x3rq1A.jpg

xRmPb1.jpg

Son düzenleme:
Kuşun benım kusuma cok benzıyor dısı oldunu dusunuyorum

dişimi oldugunu düşünüyosunuz? kesinlikle hayır. eminim son kararım kuşunuz erkek.. maşallah çok saglıklı bir erkek...

Bu kuşu akşam karanlığında sokak lambasının ışığında buldum. Ele alışkın bi erkek kuş ararken o beni buldu diyebilirim. Ele alşkın olması da ayrı bi güzellik. Umarım dediğiniz gibi erkektir. Kafes yoktu mecburen çiftin yanına attım. Dişi de erkekte istemiyorlar dövüyorlar. Özellikle erkek dişiyi çok kıskandı. bu kuşu görünce dişiye daha çok ilgi göstermeye başladı. Yarın yeni bi kafes lazım sanırım.

İlginiz için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:20 -->-> Daha önceki mesaj 02:05 --

Bu erkek için eş kaç yaşında yada kaç aylık olmalı. Fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gagası mavi olunca yetişkin dedim kendi kendime. Gözleri siyah olunca 4 aydan küçük dedim. 1 yaşından büyüklerle yan yanayken cüssesi küçük. Kafası beyaz olduğu için halka yok. Ben gagadan dolayı erişkin genç diye düşündüm ama kaç aylık bilemedim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 14:00 --

6-7 aylık bir dişi uygun eş olur diye düşündüm. Doğru mu düşündüm aceba?

4 aylıkdan buyuk oldugu kesın 6-7-8 olabılır mı yani ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:03 --

Gagası mavi olunca yetişkin dedim kendi kendime. Gözleri siyah olunca 4 aydan küçük dedim. 1 yaşından büyüklerle yan yanayken cüssesi küçük. Kafası beyaz olduğu için halka yok. Ben gagadan dolayı erişkin genç diye düşündüm ama kaç aylık bilemedim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 14:00 --

6-7 aylık bir dişi uygun eş olur diye düşündüm. Doğru mu düşündüm aceba?

dogru tespıt bence tabi :) ustalar daha ıyı anlar özellıkle de levent acar usta

Levent Acar cengaver demiş mesajında. Demekki bu tam kıvamında bir erkek. Genç ve kızışmış bir dişi lazım şimdi buna. Şöyle insandan korkmayan kaçmayan cinsten olmalı. İnsana alışkın olanların daha rahat olacağını düşünüyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim

Geri