Karadeniz Pet

Yardım Lütfen..Kızışma Durumları Nasıl Yavru Alma İhtimalim Varmı

• Konbuyu başlatan redi99
  • Başlangıç tarihi
R

redi99

Guest
Merhabalar;

resimlerde gözüken kuşlardan dişi olan 8-9 aylık erkek ise 14 aylık..yaklaşık olarak 5 aydır birlikteler..
erkek ele alışkın ve konuşuyor.. kafeslerine yuvalık takılı duruyor son 2 aydır..erkek dişi kuşun kafasını kaşırken sadece 1 kere gördüm ondan sonra hiç göremedim..
dişi kuş erkeği kovalıyor erkekte beni görünce dişi ile hiç ilgilenmiyor..gerçi ben olmasamda odada yanyana duruyorlar ama herhangi bir hareket yok ve cok muhatap olmuyorlar.

Kafeslerinde gaga taşı (quick) yuvalık takılı..arada nijer tohumu ve tavsiye üzerine turp tohumu veriyorum..

Loranın kızıştırıcı yemini de denedim ama sonuç alamadım..

Kuşların kızışma durumları nedir ve yavru alma şansım varmı acaba..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla..

Ali..

evet berkan beyin dediği iki kuşların ikisde erkek yeşil olan kuşunuz yetişkin bir erkek sarı olan daha ufak 5 aylık civarı gibi duruyor

eyvah eyvah :) arkadaşımdan aldığımda yaklaşık olarak 4-5 aylıktı.. yaklasık olarak bi okadardır da bende..yani tahminen 10 aylık filan ama.. erkek olma ihtimalini hiç düşünmemiştim..yuvaya bi kere girip çıktığını gördüm artı yeşil kuşun sarı olanın kafasını kaşıdığını gördüm.. onun haricinde dediğim gibi malesef göremedim..

lutino olduğu için mi peki gagası mavi olmak yerine beyaz olarak kaldı..

istediğiniz bi açı vs varsa o şekilde de fotoğraflama yapabilirim..

Yardımlarınız için çok teşekkürler..

kırmızı göz lutino..çekoslavak kanı var diye biliyorum ikisinde de..sarı olanın sadece kanat uçları ve kuyruk ucu beyaz geri kalan her yer tamamen sarı renkte..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

Konu Güncel..

Geri