petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım Lütfen..Kızışma Durumları Nasıl Yavru Alma İhtimalim Varmı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve redi99 tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. redi99

redi99 Guest

Merhabalar;

resimlerde gözüken kuşlardan dişi olan 8-9 aylık erkek ise 14 aylık..yaklaşık olarak 5 aydır birlikteler..
    erkek ele alışkın ve konuşuyor.. kafeslerine yuvalık takılı duruyor son 2 aydır..erkek dişi kuşun kafasını kaşırken sadece 1 kere gördüm ondan sonra hiç göremedim..
    dişi kuş erkeği kovalıyor erkekte beni görünce dişi ile hiç ilgilenmiyor..gerçi ben olmasamda odada yanyana duruyorlar ama herhangi bir hareket yok ve cok muhatap olmuyorlar.

Kafeslerinde gaga taşı (quick) yuvalık takılı..arada nijer tohumu ve tavsiye üzerine turp tohumu veriyorum..

Loranın kızıştırıcı yemini de denedim ama sonuç alamadım..

Kuşların kızışma durumları nedir ve yavru alma şansım varmı acaba..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla..

Ali..

2. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    maşallah güzel kuşlar fakat ıkısıde resimlerden görundugu kadar erkek

3. mehmet fidann

evet berkan beyin dediği iki kuşların ikisde erkek yeşil olan kuşunuz yetişkin bir erkek sarı olan daha ufak 5 aylık civarı gibi duruyor

4. redi99

redi99 Guest

eyvah eyvah :) arkadaşımdan aldığımda yaklaşık olarak 4-5 aylıktı.. yaklasık olarak bi okadardır da bende..yani tahminen 10 aylık filan ama.. erkek olma ihtimalini hiç düşünmemiştim..yuvaya bi kere girip çıktığını gördüm artı yeşil kuşun sarı olanın kafasını kaşıdığını gördüm.. onun haricinde dediğim gibi malesef göremedim..

lutino olduğu için mi peki gagası mavi olmak yerine beyaz olarak kaldı..

istediğiniz bi açı vs varsa o şekilde de fotoğraflama yapabilirim..

Yardımlarınız için çok teşekkürler..

5. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    gözleri kırmızımı sıyahmı

6. redi99

redi99 Guest

kırmızı göz lutino..çekoslavak kanı var diye biliyorum ikisinde de..sarı olanın sadece kanat uçları ve kuyruk ucu beyaz geri kalan her yer tamamen sarı renkte..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

Konu Güncel..

Sayfayı Paylaş