Karadeniz Pet

Yardım lütfen yeniyim

• Konbuyu başlatan Abinkral
  • Başlangıç tarihi
A

Abinkral

Guest
Arkadaşlar bugün kuşumu daha yeni aldım kafesinden dışarıya hiç çıkarmadım bana 3-4 aylık dediler bu hobide yeni olduğum için yardımınıza ihtiyaç duyuyorum
kuşumu evcilleştirmek ve konuşturmak istiyorum fakat kuşum çok ürkek kafesine yaklaştığımda korkuyor hemen titriyor ne yapmam gerekir bana alışması için yardım eder misiniz buda kuşumun resmi cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu tahmini yazarsanız sevinirim :confused::confused:

http://hizliresim.com/lBXDQQ

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 4 ay biraz fazla olmuş gibi ürkekse yine iyi gelmiş yaşlandıkça vahşileşiyor diye eğitilmiyor zaten heralde

Daha mı küçük duruyor sizce birde daha 1 gün oldu ama hiç sesi soluğu çıkmadı daha :) yem de yemiyor yardımcı olur musunuz

3 aylik civari bakimli erkek. Yem yememe ve otmeme ilk gun icin normal.

1-2 hafta kuşu salmayın. Şu an yer değişikliğinden korkuyor. Alışınca yem de yer su da içer.
Şimdiden önce birkaç gün kafes dışından seslenip kendine alıştırmalısın. Sonra kafesten içeri elini sokup karnını yanaklarını sevip parmağına çıkarma alıştırması yapabilirsin. Daha sonra yine kafes içinde elden yem yeme çalışması.
Güle güle besleyin.

Elimi içeriye soktuğumda fazla ürküyor bu dediğiniz gibi o zaman ilk günden kaynaklanıyor bir kaç gün bekliyeyim kafes dışından seveyim :) Birde yem yemediği için yeşillik falan mı uzatsam diye düşünüyorum kafesin içine ne dersiniz

Gerek yok. Fazlada verme ishal yapar. Ilk gunlerde yemi ya hic yemezler ya da sizden gizli yerler.

[/COLOR]Bir foto daha atayim dedim bu daha net :)
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

Kuşum sabah kalktığımda sesimi duyar duymaz öttü birkaç sefer. Gece yeminide yemiş ama hala ürkek :) aldığım petshopcuda patates kaynatıp rendeleyip üzerine yem serpip kafesine tabanına koy dendi onu yaptım şimdi doğru bir şey mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benım bıldıgım ıshal tedavısı ıcın yapılır haslanmıs patates kusunun rengı cok guzel aynı renkte grı kanat ucları olan bır kusta bende var sana alısması ıcın dısarıdan uzaktan seslen alıstıkca sesıne oterek tepkı verecektır sonra yanına gıdıp kısık sesli radyodan muzık acabılır ama arabesk ve caz dınletmede ne dınletırsen dınlet daha sonrakı gunlerdede kafes tellerıne dokunmayabasla yanastıgını gorursen kapagı ac sadece işaret parmagını uzat ve karnını yavasca oksa bu işlem günde 3-4 defa yap aksam ılgılenırsen kusunla daha cok konusur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:31 -->-> Daha önceki mesaj 10:29 --

PARMAGINA CIKMAYA BASLADIGINDA KAFESIN KAPAGINI ACIK BIRAKABILIRSIN CAMLARI KAPAT YOKSA KACAR ANLAMAZSIN BILE NASIL OLDUGUNU EVDE DOLASSIN KAFESINI OGRENSIN SONRA SEN ISTEMESENDE GELIP SIRNASIR SANA BENDEKI OYLE PCYE GELIP MAUSUN USTUNDEKI ELIME KONUP YEM CIKARIYOR ASKIM BABACIM CICIKUS KIZZ ŞİİTT DİYOR :d

Kusta iris var ve en az 4 aylik. Ishal yoksa gerek yok. Onun yerine mama yapin.

Mama tarıfını forumda bulabılırsın bulamazsan özelden mesaj at sana tarıf ederım

Teşekkür ederim hepinize
özelden mesaj atamıyorum üstad 25 mesaj atmam gerekiyormuş zahmet olmazsa atabilir misiniz mama tarifini öğrenci evindeyim ona göre bişeyler ayarla artık fazla zahmetli olmasın :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

Arkadaşlar kuşumu alalı tam 1.5gün oldu şimdi sabah kuşu saldım odada bir kaç tur attı oraya buraya çarptı sonra tekrar kafese aldım ilk gün elimi kafesine soktuğum an çırpınıp kaçıyordu bugün elimden yem yedirdim biraz alıştı sanırım ama yinede hafif ürkekliği var elimden dokunduğum zaman diğer tüneğe kaçıyor, elimin üzerinde almaya çalışıyorum ama elimi ısırıyor kerata :) doğru yolda mı ilerliyorum sizce ? ilk kuşum olduğu için herşeyi burdan öğrenerek yapıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:48 --

Dogru mu yaptiklarim yanlis bisey yapmak istemiyorum :(

Kuş eğitiminde sabırlı olmak çok önemlidir. 1.5-2 aylık bir kuş olsa daha kısa sürede eğitebilirdin. Bu 3-4 aylık bir kuş. 1, 2 günde alışmasını bekleme. Kafes içinde çok yavaş hareket ettir elini. Dokununca kaçıyorsa elini kafese soktuğunda kuştan 10 cm uzağında tut 5 dakka dursun. Sonra biraz yaklaştır 5 dakka o konumda dursun. Sonra daha da yakında. Bu şekilde ilk başlarda elini dokundurmadan yaklaşmaya çalış elinden bir tehlike gelmeyeceğini yakında anlayacak ve dokunmana izin verecektir. Ama ilk başta dediğim gibi sabırlı olmak gerekiyor.

2. konu kuşu ilk 20 gün dışarıya salmamanı öneririrm. Salarsan alışmasını zorlaştırırsın ki daha ortamını tanımadan salmışsın.

Geri