Karadeniz Pet

Yardım lütfen

• Konbuyu başlatan Veyseltatar
  • Başlangıç tarihi
V

Veyseltatar

Guest
Arkadaşlar kuşları yeni aldık isimlerini koyduk ama cinsiyet ve yaş konusunda teredüttlerimiz var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen şimdiden teşekkürler.

4mYV5q.jpg

RyEpqn.jpg

Bn cok ii anlamam ama bnce bir yasndan kuck iki erkek

3-5 ay arası sağdaki parçalı erkek soldaki emin değilim ;)

Sagdaki erkek derken sari olanmi ama onu disi diye maviyide erkek diye aldik

Evet sarı olan erkek . Ama mavi daha kendini belli etmemiş şuan için erkeğe daha yakın ama dişilik belirtisi de var ceresinde.

Oylemi diyorsunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardes sen daha iyi bilirsinde sarinin ceresi pembemsi mavinin ceresi ise mor mavi karisimi bide karekter ozelligi sari olan daha disi gibi hareketli ve tepkili mavi daha uysal sakin buda onemli degilmi? Yorumlar icinde sagolun.

kardeş cere pembe lacivert ya da mor ise erkek beyaz ve kahverengi ise dişidir yani sarı erkek

Kardes siz daha iyi bilirsinizde mavinin ceresi mavi mor tonlarinda ayni sekilde ayaklarda koyu renkte. Sari olanin ceresi ve ayaklari pembemsi ayrica karekter olarak sari daha disi gibi saldrgan mavisinden cok daha fazla otuyor ve epey ciyak bi sesi var ele kolay gelmiyor oysa mavi olan daha uysal ve sessiz yorumlariniz icin sagolun.

Kardes siz daha iyi bilirsinizde mavinin ceresi mavi mor tonlarinda ayni sekilde ayaklarda koyu renkte. Sari olanin ceresi ve ayaklari pembemsi ayrica karekter olarak sari daha disi gibi saldrgan mavisinden cok daha fazla otuyor ve epey ciyak bi sesi var ele kolay gelmiyor oysa mavi olan daha uysal ve sessiz yorumlariniz icin sagolun.

kardeş o zaman bu ikisini çiftleştirmeye çalış ustalarda [MENTION=4652]Aziz SARI[/MENTION] abi de söyledi sarı erkek diye sen bilirsin

Bide bunlar yavru epeyi kucuk gibi o dediginz cere tonlari buyuk kuslar icin gecerli degilmi ?

daha küçükler fakat resimlerden anladığım kadarıyla sarı erkek gibi duruyor USTALAR daha bilgilendirici cevap verirler hayırlı olsun kuşlarınız maşallah ;)

Sağol kardeşim bilgiler içinde teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 21:04 --

Birde gözlemlediğim kadarıyla birbirlerine aşırı ilgililler kafa üstü ve boyuna gagayla masaj yapıyorlar, ikiside birbirine yapıyor hatta bu sırada masaja maruz kalan gayet sessizce boynunu büküp masajın tadını çıkarıyor :) ayrıca birbirlerine yemde kustuklarına şahit oldum ayni cinsiyette iki kuş birbirine bu şekil davranabilir mi?

Sağol kardeşim bilgiler içinde teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 21:04 --

Birde gözlemlediğim kadarıyla birbirlerine aşırı ilgililler kafa üstü ve boyuna gagayla masaj yapıyorlar, ikiside birbirine yapıyor hatta bu sırada masaja maruz kalan gayet sessizce boynunu büküp masajın tadını çıkarıyor :) ayrıca birbirlerine yemde kustuklarına şahit oldum ayni cinsiyette iki kuş birbirine bu şekil davranabilir mi?

Evet davranabilir. Ben 2 hafta 2 erkek kuşun birbirini kaşıdığını birbirine kustuğunu gördüm en son kafa attı iri olan o zaman anladım ikisi de erkek. :D

Geri