petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bernaq tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. bernaq

bernaq Guest

iki tane kuşum var dişi kuşum 5 tane yumurta yaptı ve on gündür falan kuluçkata oturuyodu ama dünden beri ikide bir yuvadan cıkıyor geri giriyor ve bugun saat 9 dan beri yuvaya girmedi sizce neden ola bilir ilk yavrularım olcak ve cok üzülürüm bırakırsa onları :(:(:(:(:(:(:(

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Fazla rahatsız etmiş olabilirsiniz bitlenme ihtimali olup yuvada huzursuz olabilir yumurtalar boş olabilir kuluçkayı bitirmiş olabilir.. Dinlenme amaçlı çıkmış olabilir yumurtaların sıcaklığını dengelemek için. Hepsi bir ihtimal fazla rahatsız etmeyin şuanlık

3. bernaq

bernaq Guest

yok zaten kımseyi yanına bile yanaştırmıyorm daha dogrusu korkuyorm hanı hemen sınırlenıp kırar yumurtaları diye kımseyi sokmuyorum yanına

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Büyük ihtimal kusunuz dinlenme amaclı veyahutta yem dışkı ihtiyaclarını karsılamak için dısarı cıkmıstır. Normaldir aynı durum bendede söz konusu bazen cıkıyor 3 - 5 saat girmiyor . Ama sonrasında sürekli yuvada . Yuvaya hiç girmezse o zaman telaş yapın yani hiç ama hiç yatmıyorsa.

#4 CNK TC, 4 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 4 Mayıs 2014
  5. bernaq

bernaq Guest

Bazı Arkadaşlarda bole diyor sizce Aslı varmıdır ? Sizce Napmalıyım ?

genelde yumurtalar boş olduğunda ve birşeyden rahatsız olduğunda yumurtaların üzerinden kalktığı söyleniyor...yumurtalar ne durumda sizin boş dolu?....1-2 saatten fazla yumurtaların üzerinde yatmayı bırakırsa yumurtalar soğur ve içindeki embriyolar ölürmüş....benim başıma gelmedi şükür..geçmiş olsun diyelim bir daha yaşamazsınız inşallah...

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    1 - 2 saatten fazla yatmayı bırakırsa embriyo felan ölmez korkmayın . Her yerde böyle yazar oysa ki millet yurt içi canlı yumurta ticareti yapıyor kargo ile :)

Eğer kusunuz yatıyor ise zaten onun ısıtma hesabını yapmıstır. Isıtmıstır yeteri kadar öyle cıkmıstır dısarı . Cünkü aynı şey bendede oluyor ondan söylemek istedim.

7. bernaq

bernaq Guest

Eyw Kardesım Aydnlattn benı Saollasın :) bi problem Oldugunda sana yazarım Artık :)

Sayfayı Paylaş