Karadeniz Pet

Yardım lütfen

• Konbuyu başlatan Odugral
  • Başlangıç tarihi
O

Odugral

Guest
Arkadaşlar 3-4 aylık kuşumu alalı 6 gün oldu.Hiç salmadım.Elimi arasıra kafese sokuyorum kaçmıyor fakat elimi çok yaklaştırınca ısırmaya çalışıyor.Elime alıştırmak için nasıl davranmalıyım biraz daha bekleyim mi aynı şekilde devam edeyimmi???

Kafesin içinde parmağına konuyorsa yavaş yavaş çıkarabilirsin. Elinde bir şeyler yedir ayrıca. Kafesin içinde parmağına konsun o şekilde çıkarmaya çalış, avuçlayarak çıkarma.

Kafesin içine elini sok biraz beklet sonra eline almaya çalış korkutmadan, fakat eline kuşun ayaklarınıhafif kaldırarak al sırtından avuçlama, benimki zaten bi ayağını hafif kaldırsam diğerini o atıyordu elime dengesini bozmamak için ilk başlarda hep böyle alıyordum elime..ben kuşu aldığım ilk gün saldım, hiçte birşey olmadı bence salınca daha çabuk alışır kuşun, kafeste durmayı onlarda istemiyorlar tabiki salınca mutlu oluyorlar, benim görüşüm onu mutlu ettikçe güvenini kazanırsın. Birde kuşuna çok ani, korkutucu hareketler yapma, hafızaları kuvvetliymiş hemen unutmazlarmış :)

Parmağıma hiç konmuyo ama parmağıma konmasını bekleyim mi?Avuçlamak istemiyorum korkmasın diye bide ısırmaya çalışıyor.

3-4 aylık ya ben hep şöle yapıyorum o kuş yaşa girerken cok tüy dmket o zaman uçamaz hale geliyor 1 ay boyunca ozaman elle alıştırıyorum

Parmağıma hiç konmuyo ama parmağıma konmasını bekleyim mi?Avuçlamak istemiyorum korkmasın diye bide ısırmaya çalışıyor.
Parmağına konmaması normal sen hafif ayaklarını kaldırarak alttan parmağına çıkmasını sağla, ben kuşu ilk aldığım gün bile yaptım bunun alışmasıyla ilgisi yok pek. Tabi önce elini alıştır elinin ona yaklaşmasından korkmasın ki sende parmağına alabilesin kuşu

Geri