Karadeniz Pet

yardım lütfen :/

• Konbuyu başlatan kadirozsf
  • Başlangıç tarihi
K

kadirozsf

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Benim dört tane muhabbet kusum var iki cift ayrı ayrı kafeste.
Bir kafeste ki erkek sürekli sağa sola gidip duruyor tellere tirmaniyor falan kafeste değil koğuşta sanki.
Diğer kafeste cift ise ya çok sakin ya da fazla saldırgan sanki .
Bu arada kafesleri de yan yana .
Suan izliyorum o sağa sola gidiyor dediğim çifte atisiyor ama diğer çifte bakınca oynasiyorlar gibiler
Ne yapmalıyım? ?? (Hepsi yetişkin kuşlar)

Ya çok karışık aslında. Simdi bir yakinimda iki kuş vardı, bakamadigi için ben aldım. Kuşları erkek dişi sanıyordu benim dikkatimi çekince hemen kuscuya gittim ikisinin de dişi olduğunu öğrendim. Dişi kuşun birini verip erkek kuş aldım yeni kafes vs.
Bunu yapmadan önce kuş üç gün bendeydi ben verdiğim kuşa alıştığım için gittim onu geri aldım yanına da bir erkek kuş.
Bütün eşyalarını yeniledim
Yani biraz uzattim galiba ama kuşçu doğrultusunda çift yaptım -_- :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Levent Bey ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar eşlerini kendi seçmemiş demek istediğiniz sanırım. 2 dişinin yanına kuşcudan 2 erkek almış oldunuz. büyük kafesiniz varsa hepsini atın oraya.. 10 gün müsade et kuşlara.. hangisi diğeri ile anlaşıyorsa onları aynı kafese koy.. salmanız varsa daha rahat olur..

Kusura bakmayın pek fazla bilgim yok.. salma nedir ?
Suan ki durum bu .
Evet iki erkek almıştım fakat kuşu satan kişi bana hasta bir kuş vermiş hiç hareket etmiyordu arada yemek yedi kafeste her şeyi var. Iyilestiremedim. Zaten o kuşçu ile alışverişi kestim biraz para göz e denk geldim sanırım,
Ne yapmalıyım?
je9y2e6e.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:22 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

Hasta kuş aldığım günün sabahı öldü suan yok.

erkek dişisi ile anlaşamıyorsa 2 dişi arasında eşini kendi seçsin..

Dişiler hiç anlaşamıyor ki aynı kafeste üçünü tutamıyorum ama boş bir kafesim daha var ona alabilirim erkeği? Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası disilere benden önce pek iyi bakilmamis.. e birde yetişkinler yavruya göre daha zor alışıyor hatta kuşçu; "onlar daha alismaz koy kenara ciftlessin " dedi
Bu arada disi ve erkek bir tek yem yerken kavga ediyor onun dışında bir sıkıntıları yok

Dişiler hiç anlaşamıyor ki aynı kafeste üçünü tutamıyorum ama boş bir kafesim daha var ona alabilirim erkeği? Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası disilere benden önce pek iyi bakilmamis.. e birde yetişkinler yavruya göre daha zor alışıyor hatta kuşçu; "onlar daha alismaz koy kenara ciftlessin " dedi
Bu arada disi ve erkek bir tek yem yerken kavga ediyor onun dışında bir sıkıntıları yok

Yem yerken bazen benimkilerde didişiyor.. o cok önemli değil.. erkek geleli ne kadar oldu

3 gün oldu

Geri