petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım lütfen :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yeliz yılmaz38 tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. yeliz yılmaz38

Arkadaşlar yavru muhabbet kuşumun ayağı kafese takıldı.Şu an kalçadan çıkık duruyor ve yürüyemiyor.Sürekli yan basar şekilde duruyor.Veteriner birşey yapamıyacağını kendi haline bırakmam gerektiğini söyledi.Düzelir mi yoksa hep bu şekilde mi kalıcak?Lütfen yardım edin

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Oturduğun yere yakın bir hayvan hastanesine götürürsen bakarlar, çıkıksa düzeltilebilir bence.
    Çok geçmiş olsun.

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Bence de [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bey'in dediği gibi bu kuşu siz tedavi edemezsiniz gibi duruyor,bir hastaneye götürün

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Of of of çok çok geçmiş olsun Levent ağabey haklı buna bir şey yapamayız çok geçmiş olsun

5. yeliz yılmaz38

Kime sorduysam kendi haline bırak düzelir dedi ama benim aklım kesmiyor :( .Hiç bu şekilde olan ve düzelen bir arkadaş var mı acaba

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İnşaallah düzelir zamanla daha iyi olacaktır ama sağlıklı olur mu işte ben bundan şüpheliyim. Bence de bi hayvan hastahanesi falan kanatlılardan iyi anlayan bir veterinere gösterseniz. İncinme olsa düzelir diyeceğim de incinmiş değil çıkmış gibi duruyor

7. yeliz yılmaz38

parmağıma tırmanabiliyor.ayağını atıyor.eger çıkmış olsaydıda bunları yapabilirmiydi?

8. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kuşlardan anlayan bir veterıner sızı gerı cevırmez sitede araştırrsanız bulabılırsınız geçmiş olsun

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hiç başıma gelmedi sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum umarım en kısa sürede ustalar görür ve cevaplar kuşu elinize aldığınızda eğer istemsiz sallanıyorsa kırık veya çıkıç olabilir ama toplayabiliyor vs ise incinmiştir ve o da zamanla geçer inşaallah

10. yeliz yılmaz38

teşekkürler yardımınız için

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hiç bir yardımım dokunmadıki :( üzüntünüzü paylaşıyorum sadece. Geçmiş olsun

12. Boncuğun abisi

Icimizdeki iyi niyetli olanları tenzi ediyorum ancak şu veterinerlerin her dediğine güvenmeyin. Tamamına yakını Muhabbet kuşlarından anlamadığı gibi bu minik dostlarımızı onemsemiyor bile. Bir muhabbet kuşuna bir kedi-köpeğe bağlanıldıgı gibi bağlanmak onlara pek mantıklı da gelmiyor gibi.

Bu yüzden çoğu zaman başlarından defetmek için abuk sabuk laflar etmekteler. Bazıları ise şanslarını deneyip kuşa zarar dahi verebiliyor. Bazılarıda para tuzağı. Beşiktaş gibi elit yerlerde hayli fazla. Muhabbet kuşu 15 yıl yaşayan ve istanbulda 6-7 veteriner tanıyan birisi olarak bunları söylüyorum.

Siz kuşunuzu bir veterinere götürün tabi ancak hekimin tavrına iyi bakmanız lazım. Yada içimizde forum ortamlarında düzgün birileri vardır muhakkak. Onlara bakmak lazım. Avcılarda ambarlıya inerken sağda biryer vardı devam ediyormu bilmiyorum. Avcılar fakültede olabilir.

#12 Boncuğun abisi, 28 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Aralık 2014
  13. yeliz yılmaz38

forumda veteriner bir arkadaş nasıl bulabilirim?

14. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    #14 Semiha Feyza BAYYURT, 28 Aralık 2014
    Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    beledıyelerın veterınerlık bolumlerı var ucretsız bakıyorlar dışardan buldum dersınız atel ile sabitlerler

#15 murat DEMİR11, 28 Aralık 2014
    Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  16. Wellensittich

Beğenileri:
    1
    Cok üzüldüm ya simdi nekadar aci cekiyordur zavalli. Cok gecmis olsun. Umarim icabina bakabilen veteriner bulursun.. Acini beraber paylasiyorum. Cok kötü bir durum. Insallah benim kuslarimin basina birsey gelmez. Muhabbet kuslari okadar masum hayvanlarki onlara zarar gelmesini kabullenemiyorum.

17. yeliz yılmaz38

günlerdir uğraşıyorum.kaç yere sordum ama kimse yaparım ilgilenirim demiyor.kendi haline bırakın diyorlar.ama ayağı kendi iyileşebilcek gibi görünmüyor :(

18. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  19. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Of of of cigerim yandı parçalandı resmen ya
    kendi halinebu hayattta düzelmez
    ama bir yere götürmezsende bu sekilde de hep sorun cıkar cok geçmiş olsun valla cok üzüldüm:((((((((((((((((((((

20. yeliz yılmaz38

kayserideyim

Sayfayı Paylaş