petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım lütfen!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve birsan tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. birsan
    Gizli

birsan Guest

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum da dünden beri halsizlik,tüylerinde kabarıklık,iştahsızlık var cereyanda da kalmadı diğer kuşum da bi sıkıntı yok nasıl bi tedavi uygulamalıyım acil yardım bekliyorum teşekkürler..

2. Furkan YAMAN
    Gizli

Vitamini eksik etmeyin ,cereyan yapiyorsa bulundugu yer oradan cikarin , imkan varsa veterinere goturun....

3. birsan
    Gizli

birsan Guest

vitaminlerini yem çeşitliliğini eksik etmiyorum odalarında cereyan da yok

4. Furkan YAMAN
    Gizli

5. birsan
    Gizli

birsan Guest

ishal yok yerinde durmayan hayvan uyuklar durumda

6. Furkan YAMAN
    Gizli

Fotograf atabilirseniz daha iyi olabilir ....

7. Zeliha BAŞER
    Gizli

Kuşunuz tüy dökümüne girmiş olabilir mi?

8. birsan
    Gizli

birsan Guest

tüy dökümünden yeni çıktı

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun bir foto atarsanız iyi olur..

10. birsan
    Gizli

birsan Guest

Şuan için fotoraf koyma şansım yok ama dış görünüşünde sadece tüy kabarıklığı var

11. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Büyük olasılıkla tüy dökümü zamanıdır. Vitamin ve mama verirseniz bu dönemde kusunuz için iyi olacaktır.

12. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Endişe edilcek birşey yok sanıyorum cereyanda kalmadıysa tuye gırmıs olabılır bazende stresden tuylerını kabartırlar vıtamın ve mama takvıyesı ile düzeliceği kanaatindeyım gecmıs olsun

13. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

Benim kuşumun biri tek göz soğuk alğınlığı hastalığına yakalanmıştı.Bir gözü şişmişti.Yem yemiyor su içmiyor durgun duruyordu.Gözüne 2 gün göz merhemi sürdüm.Soğuk algınlığı için Kapsül aferin tabletlerinin bir tanesinin içini açıp suda erittikten sonra birkaç damla damlalıkla kuşumun ağzına damlatmış içirmiştim elime alıp.Sonraki 2 günde kuşum toparladı kendine geldi.Şiş gözü açıldı.
    Tabi vitamin ve yeminide eksik etmedim.Mümkün olduğunca hava akımı olmayan ama çokta sıcak olmayacak bir yerde tuttum kafesini.
    Bunları yapın demiyorum ama elinize alın sevin odanın içinde uçmaya teşvik edin biraz hareketlensin birde yemlerine kuş kumuda kullanın belki sindirim problemi vardır.Tüydökümünde hakeretsiz olmuyor benimkiler sadece agrasif oluyorlar.
    Yem yemiyorsa yeşillik veya yumurta mamasıda bişeyler yemesi için teşfik edici olabilir.

14. birsan
    Gizli

birsan Guest

Kuş ta ishal başlamış arkadaşlar dün öğleden sonra eve gidip kontrol ettim daha sonra avidiare aldım hemen bu sabah kalktığımda ishalinde düzelme vardı suyu ve ilacını tazeledim tekrardan sulukları takar takmaz merakından hemen 2 yudum içti ama kabarıklık ve halsizlik devam ediyor.Kapının eşiğinde çok oynuyorlar sanırım oradaki ufak hava akımından üşüdü çünkü başka ceyran yapacak yer yok bu konuda çok dikkat ediyorum. İyileşme süresi ne kadar olur sizce.

15. Deniz Güngör

Deniz Güngör New Member

Beğenileri:
    0
    mama yapın ve 1 hafta boyunca 2 gün arayla taze su ve vitamin verin gözlemlerin , tüyden çıktı ise kendine gelecektir yavaş yavaş. Tüy dönemi bazı kuşlarda çok sancılı geçer..

16. birsan
    Gizli

birsan Guest

Tüy dökümü yeni bitti peşinden bu hastalık oldu yaklaşık 2 buçuk yıldır besliyorum ilk defa böle oldu gerçekten çok endişe ve üzücü bi durummuş

17. Sevtap DERİN
    Gizli

Vitamin (avi-vit önerim) ve mama yapmayı ihmal etmeyin. Ya da eczanelerde satılan Bemiks Kompoze Ampul 5'li alıp bir ampulün yarısını suluğuna boşaltın. (Teşekkürler Artemis.) Geçmiş olsun.

18. birsan
    Gizli

birsan Guest

veterinerin verdiği teramisine tozu nu kullanmaya başladım 4 gün oldu bi değişiklik yok böyle giderse sanırım benjamini kaybedicez :(

19. limonpaşamaviş
    Gizli

vitamin ver birde onu gene sıcak tut mama hazırla

20. sen farkında değilsin bence soğuk almış o patates haşla vitamin ver sıcak tut hayvanı.

Sayfayı Paylaş