petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yardım lütfen...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yağmur tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. yağmur

yağmur Guest

Merhaba,
    Yaklaşık bir senedir beslediğim bir muhabbet kuşum var. Bir yakınım evde uzun süre bulunamayacağından onun kuşunu da bizim eve getirdik ve bizimkiyle kafeslerini yan yana koyduk. Bizim kuş sakin ve her zaman ötmeyen bir kuş, diğeri ise hiç susmayan cinsten. Hal böyle olunca özellikle sabah erken saatlerde aşırı ses çıkarıyorlar. Misafir kuş erkenden çok ötmeye başlayınca bizim kuş da ona sinirleniyor ve onu susturmak için o da yüksek sesle ötüyor. Ayri odalara koysam bu defa daha çok bağırışıyorlar sanki onu yanıma getir der gibi acı acı ötüyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum, çaresiz kaldım. Komşuların biri şikayete gelecek bu gidişle... :(

2. Furkan YAMAN

Bizden nasil bir yardim gelebilirki onlari susturmak gibi bi imkan yok olsa ben bizim evi uretim hane yaparim...

3. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Üzerini eşarp gibi birşeyle kapat o zaman ötmez.

4. H. Mehmet YILDIZ

Adı üstünde muhabet kuşu bazen hiçkonuşmaz bazen dedikoducukadınları ile gecerler.. [​IMG]

5. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    ötmek onların özelliği zaten eğer ötmeyecekse muhabbet kuşu denilmezdi zaten..neyse kafesi eşarpla kapatıp susturmayı deneyebilirsiniz ama hava zaten sıcak birde eşarp örtündüğünde kafese daha da sıcak olur en iyisi bırakın ötsünler ;)

6. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Üzerlerini öterseneiz ötmezler.

Sayfayı Paylaş