Karadeniz Pet

yardım lütfen...

• Konbuyu başlatan yağmur
  • Başlangıç tarihi
Y

yağmur

Guest
Merhaba,
Yaklaşık bir senedir beslediğim bir muhabbet kuşum var. Bir yakınım evde uzun süre bulunamayacağından onun kuşunu da bizim eve getirdik ve bizimkiyle kafeslerini yan yana koyduk. Bizim kuş sakin ve her zaman ötmeyen bir kuş, diğeri ise hiç susmayan cinsten. Hal böyle olunca özellikle sabah erken saatlerde aşırı ses çıkarıyorlar. Misafir kuş erkenden çok ötmeye başlayınca bizim kuş da ona sinirleniyor ve onu susturmak için o da yüksek sesle ötüyor. Ayri odalara koysam bu defa daha çok bağırışıyorlar sanki onu yanıma getir der gibi acı acı ötüyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum, çaresiz kaldım. Komşuların biri şikayete gelecek bu gidişle... :(

Bizden nasil bir yardim gelebilirki onlari susturmak gibi bi imkan yok olsa ben bizim evi uretim hane yaparim...

Üzerini eşarp gibi birşeyle kapat o zaman ötmez.

Adı üstünde muhabet kuşu bazen hiçkonuşmaz bazen dedikoducukadınları ile gecerler..
tesbih.gif

ötmek onların özelliği zaten eğer ötmeyecekse muhabbet kuşu denilmezdi zaten..neyse kafesi eşarpla kapatıp susturmayı deneyebilirsiniz ama hava zaten sıcak birde eşarp örtündüğünde kafese daha da sıcak olur en iyisi bırakın ötsünler ;)

Üzerlerini öterseneiz ötmezler.

Geri