Yardım lütfen..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ed.C tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Ed.C
  Çevrimdışı

  Ed.C Guest

  Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 yaşında muhabbet kuşum var 1 haftadır çok durgun ve çok kaşınıyor onun için sprey aldık onu kullanıyoruz diğer sorunu nefes almakta zorlanıyor gibi garip bir ses çıkartıyor pet shopa danıştık aviastım diye bi ilaç verdiler yeni onu kullanmaya başladık fakat fazla yem yemiyor su içmiyor dışkısı koyu yeşil ishal gibi değil dışarı çıkartıyoruz uçmuyor uçunca nefes nefese kalıyor kafesine girmek istiyor devamlı uyku modunda böyle sorunla karşılaşan varmı ?
   
 2. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Hava akımında falan kaldı mı? Ya da tüy dökümünde ve bu zamanı pek iyi geçiremedi. Mutlaka vitamin kullanmalısın. Bunun yanında eczanelerde Bemiks Kompoze 5'li ampuller var bir ampulun yarısını suluğuna boşaltabilirsin. Mutlaka her gün suyunu değiştir. Ortamın nemli olmasına dikkat et. Kafesin üzerini bir örtüyle örtebilirsin. Ve ortamın nemli olmasını sağla.
   
 3. Ed.C
  Çevrimdışı

  Ed.C Guest

  Hava akımında kalmadı aslında çok dikkat ediyorum cereyan da kalmasına vs. Birden bire böyle oldu çok durgun hiç konuşmuyor da vitamini var şuan aviastım kullanıyoruz vitaminle karıştırıp versek bi zararı olur mu?
   
 4. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Aviastım iyidir kullanın. Vermeyin vitaminle. Suyuna bir kaç damla limon da sıkabilirsiniz tabii Aviastım kullanmadığınız zaman. Ayrıca nemli tutulması gerekir havanın. Eğer su içmiyorsa ağzına çok çok çok az bal koyun susasın içsin. Yem falan yiyiyor mu?
   
 5. Ed.C
  Çevrimdışı

  Ed.C Guest

  Çok çok az yiyor yemini de dışkısınıda yapamıyor haliyle yapsa bile çok koyu yeşil renkli bide yapışıyor poposuna
   
 6. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Popoya yapışma varsa ishal olmuştur. O poposundakileri vazelin ya da zeytinyağı ile bir pamuk yardımıyla mutlaka temizle. Bakteri üretmesin. Dışkısını bir kontrol et. İshal ise haşlanmış patates, muz verebilirsin. Tabii Avidiare'de kullanabilirsin.
   
 7. Ed.C
  Çevrimdışı

  Ed.C Guest

  Çok çok teşekkür ederim yardımınız için
   

Sayfayı Paylaş