Karadeniz Pet

Yardım lütfennn

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Daha önce tek kuş besleyip de sonradan kuşun yanına eş alan arkadaşlar bililer. Eş aldığımız kuşun ilgisi tamamen mi kayboluyor ev halkına karşı acaba yoksa ilgi devam ediyor mu eşleştirme yapsak dahi ??

Bide Dün aldığımız dişinin cinsiyeti konusunda hala kesin bi sonuca varamadım fotoğraflar güncel şimdi çektim Cinsiyeti sizce nedir ??

http://i.hizliresim.com/59kPQj.jpg

http://i.hizliresim.com/ZNVvOZ.jpg

http://i.hizliresim.com/ElqGPA.jpg

http://i.hizliresim.com/6RkgNP.jpg

arkadaşım tamamen kesilmiyo ama kuluçka döneminde ümide kes hiçbi şekilde iplemiyolar :) ama normalde eskisi gibi bizim ökkeş sıkıntı yok

arkadaşım tamamen kesilmiyo ama kuluçka döneminde ümide kes hiçbi şekilde iplemiyolar :) ama normalde eskisi gibi bizim ökkeş sıkıntı yok

hahah :) ökkeş sanırım avatarda ki. kuluçka dönemini geçiştirebiliriz sorun değil ama benim korkum ilgiyi alakayı tamamen bizden kesmesi bide yeni yeni konuşmaya başladı en çokda bu yüzden bizden ilgiyi kesmesin istiyorum. Peki dişinin davranışları nasıl oluyor ökkeşe bakıp oda eline omzuna geliyor mu yoksa kendi kafasına göre mi ??

insana alışık kuşlarda çiftleşme zor oluyor,dişi kuşu gidip bir yerden alıp kafese attıysanız işiniz dahada zor,bu kuşlar eşlerini kendi seçen kuşlardır

!!!...Önemli...!!!

!!!...Önemli...!!!

merhaba,
eğer yanına eş aldığın kuş yeni aldığını sürekli hırpalıyorsa kavga ediyorsa bence yanından ayırmalısın. benimde yıllar önce bir dişi kuşum vardı yanına bir erkek kuş getirdik kafamıza göre, sürekli kavga ettiler dişi kuşum yeni geleni kıskandı bizi hiç ısırmazdı ısırır oldu, bir sabah ölü bulduk kafeste. eğer sende de böyle bir durum var ise dikkat et.

Eş alan arkadaşlarim var dediklerine göre ilk zamanlar hevesle biraz ilgisi eşine kayiyormuş kuşun ama sonrasinda eski sicak cana yakin haline dönüyormuş
Hatta eşini de sahibine aliştiriyor diyorlar
Ben çok istedim ama nasip olmadi rahmetli kuşuma eş almak :(

!!!...Önemli...!!!

merhaba,
eğer yanına eş aldığın kuş yeni aldığını sürekli hırpalıyorsa kavga ediyorsa bence yanından ayırmalısın. benimde yıllar önce bir dişi kuşum vardı yanına bir erkek kuş getirdik kafamıza göre, sürekli kavga ettiler dişi kuşum yeni geleni kıskandı bizi hiç ısırmazdı ısırır oldu, bir sabah ölü bulduk kafeste. eğer sende de böyle bir durum var ise dikkat et.

Şu anda kavga olayı falan yok zaten bi kere aynı kafeslere koydum şu an ikisi ayrı oda ve kafesleryukarda anlattığım sebeplerden dolayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:30 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Selam,
Fotoğraf çok kötü çıkmış ama bu kuş erkek gibi duruyor.

Valla ne yalan söylim banada erkek gibi geldi ama aldığım yer dişi diye inat etti bende tamam dedim aldım erkek çıkarsa anlaşamazsa geri getir dedi olmadı geri götürürüm artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:30 -->-> Daha önceki mesaj 12:30 --

Aynen abi bu kus erkek :D

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bencede :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 12:30 --

Eş alan arkadaşlarim var dediklerine göre ilk zamanlar hevesle biraz ilgisi eşine kayiyormuş kuşun ama sonrasinda eski sicak cana yakin haline dönüyormuş
Hatta eşini de sahibine aliştiriyor diyorlar
Ben çok istedim ama nasip olmadi rahmetli kuşuma eş almak :(

Başınız sağolsun öncelikle :( duymak istediğim cevapdı çok teşekkür ederim özgürce aynı kafese koyabilirim artık yani

hahah :) ökkeş sanırım avatarda ki. kuluçka dönemini geçiştirebiliriz sorun değil ama benim korkum ilgiyi alakayı tamamen bizden kesmesi bide yeni yeni konuşmaya başladı en çokda bu yüzden bizden ilgiyi kesmesin istiyorum. Peki dişinin davranışları nasıl oluyor ökkeşe bakıp oda eline omzuna geliyor mu yoksa kendi kafasına göre mi ??

ewt avatardaki :) konularımda bi tane video var o eş varken ama kuluçka döneminde değilken çekildi ama bizim geçmişimiz ökkeşle 1 seneden fazla naciye sonra geldi anlayacağınökkeş zaten yarı insan gibi olmuştu :) bu arada bizim naciye hiç ökkeşe özenip bize yanaşmadı aşırı korkak bi kuş onun dünyasıayrı biz ona hiç ellemiyoruz
dediğim gibi ökkeşde durum böyle ama sizin kuşta farklı olabilir ve bende dişiyi kendim seçtim yanına direk koydum 2 hafta iinde çiftleştiler fakat bu ökkeşin dördüncü eşi diğerleriyle anlaamadı hepsi 1er aykaldılar bununla anlaştı

ewt avatardaki :) konularımda bi tane video var o eş varken ama kuluçka döneminde değilken çekildi ama bizim geçmişimiz ökkeşle 1 seneden fazla naciye sonra geldi anlayacağınökkeş zaten yarı insan gibi olmuştu :) bu arada bizim naciye hiç ökkeşe özenip bize yanaşmadı aşırı korkak bi kuş onun dünyasıayrı biz ona hiç ellemiyoruz
dediğim gibi ökkeşde durum böyle ama sizin kuşta farklı olabilir ve bende dişiyi kendim seçtim yanına direk koydum 2 hafta iinde çiftleştiler fakat bu ökkeşin dördüncü eşi diğerleriyle anlaamadı hepsi 1er aykaldılar bununla anlaştı

hey maşallah ökkeş reisde milli takım kurmuş resmen eşlerden neyseki naciye yengemizi kabul etmiş sonunda :)) Bu arada konuda videoyu bana atabilir misiniz ya zhmet olmazsa tabi ?

hey maşallah ökkeş reisde milli takım kurmuş resmen eşlerden neyseki naciye yengemizi kabul etmiş sonunda :)) Bu arada konuda videoyu bana atabilir misiniz ya zhmet olmazsa tabi ?

https://www.facebook.com/photo.php?v=733218553369270&set=vb.100000433966303&type=3&theater

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:31 -->-> Daha önceki mesaj 15:24 --

açılıyomu video

hahahh ;)) çok tatlı ya bu maşallah buda bizim yakışıklı Çapulcu Çiko :) Çapulcu Çiko - YouTube
peki siz eş aldıktan sonrada kelimeler öğretebildiniz mi ökkeşe yoksa naciyeden önce öğrendikleri ile mi kaldı

youtube kullanamıyorum sorunuzagelince ewt öğredi maşşallah,kurban olurum,5e kadar saılar,mini mini kuş şarkısınında sadece cik cik cik kısmı :)

youtube kullanamıyorum sorunuzagelince ewt öğredi maşşallah,kurban olurum,5e kadar saılar,mini mini kuş şarkısınında sadece cik cik cik kısmı :)

çok iyi ya darısı bizim yakışıklının başına şuanda 4 5 kelime konuşuyor sadece :) bunun şerefine youtube açmanıza yardımcı olabilirim eğer açmayı düşünüyorsanız :)

Geri