Karadeniz Pet

Yardım..muhabbet kuşum uzun kanat tüylerini düşürmüş

ADEM GÜLMEZ

Yeni Üye
GvMaGy.jpg

AArWX7.jpg

P5Jm2v.jpg

Merhaba arkadaşlar 4 yaşındaki erkek muhabbet kuşum sol uzun kanat tüylerini koparmış veya dökmüş orasını anlayamadım. fotoğrafta görüldüğü gibi düşen tüylerinin uc kısmını parcalamış kendimi koparmış yani ? şuan kısa mesafe ucabiliyor. Neden olmuş olabilir hangi vitaminleri ve yiyecekleri verirsem düzelir. Geri uzarlar dimi :(:(:

Son düzenleme:
Çok sağolun kusum çok seçici pek başka birşey yemio yumrta filn yanına bile yaklasmio ama deniyecegim şimdi dediklerinizi saolun ins. Tekrar ucabilir

Tekrar uzar tabi. Bazen kuşlar can sıkıntısından da yapıyorlar bunu. Resimden kafesi çok küçük geldi. Oyuncakları da yok. Bu kuş yalnız ve tüm gün kafeste ve yalnız mı? Bir de tüneklerini tahtayla değiştirin.

Tekrar uzar tabi. Bazen kuşlar can sıkıntısından da yapıyorlar bunu. Resimden kafesi çok küçük geldi. Oyuncakları da yok. Bu kuş yalnız ve tüm gün kafeste ve yalnız mı? Bir de tüneklerini tahtayla değiştirin.

kafesi büyük boylardan eşide var içinde merdiveni tahterevalli gibi oynadığı oyuncağı ve topu var. bir kere evden kaçıp geri geldi ondan korkuyo yabancı cisimlerden pek bişi koyamıyoruz. inşallah çıkar geri tüyleri dışarı salmıyorum suan salmalımıyım sizce.?

kafesi büyük boylardan eşide var içinde merdiveni tahterevalli gibi oynadığı oyuncağı ve topu var. bir kere evden kaçıp geri geldi ondan korkuyo yabancı cisimlerden pek bişi koyamıyoruz. inşallah çıkar geri tüyleri dışarı salmıyorum suan salmalımıyım sizce.?

Tüyleri biraz çıkana kadar salmayın. Yoksa oraya buraya çarpar daha fena olur. Uçamadığını da farkedince psikolojisi bozulabilir. Ama iyileşince kafeste fazla tutmayın. Kaçmaması için de kuşların olduğu odaya sineklik yaptırın. Hem sizin için de faydalı.

Tüyleri biraz çıkana kadar salmayın. Yoksa oraya buraya çarpar daha fena olur. Uçamadığını da farkedince psikolojisi bozulabilir. Ama iyileşince kafeste fazla tutmayın. Kaçmaması için de kuşların olduğu odaya sineklik yaptırın. Hem sizin için de faydalı.

07QoWo.jpg

Kanatları çıkmaya başladı :)

Yaklaşık 20 güne çıkar tüyleri. Yavaş yavaşta çıkmaya başlamış zaten.

MaşaAllah, inşaAllah kısa zamanda uzarlar. Bu arada lutino da erkek galiba :)

EMİNMİSİNİZ :eek: :confused: Bİ DA BAKSANIZ COK İYİ ANLAŞIYORLAR ASLINDA İKİSİDE ERKEK OLSA DİDİŞMEZLERMİ .? BİRDE YUVALARI VARDI ÇOK İLGİLENİYORDU İÇİNE TAM GİRMESEDE

aoWd47.jpg

8lBPGA.jpg

Yv0q1A.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

yaklaşık 20 güne çıkar tüyleri. Yavaş yavaşta çıkmaya başlamış zaten.

en azından odada istediği yere kadar uçabiliyor artık :d :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:24 --

Maşallah, geçmiş olsun, gözün aydın.
Üçü bir arada.. :)

TEŞEKKÜRLER :cool: O KADAR VİTAMİN TAKVİYESİ ARDINDAN ÜÇÜ AYNI ANDA GÖRÜNDÜ :) :D

Son düzenleme:
Hadi hayirli olsun

[MENTION=15828]ADEM GÜLMEZ[/MENTION] sizin ve kuşunuz adına sevindim gerçekten.

Geri