Yardım!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ercan YILMAZ tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ercan YILMAZ
  Çevrimdışı

  İyi forumlar... arkadaşlar bundan yaklaşık bir hafta önce bir muhabbet kuşu aldım henüz yavru zannedersem 2 aylık. sorun şu ki kuşum çok halsiz. uçmasında hiçbir sorun yok gayet iyi uçuyor yem yiyor ama su içtiğini hiç görmedim. elimde su kabını ağzına götürüp su içmesini sağlamaya çalışıyorum. bazen 5-10 dk kafeste bir oraya bir buraya tırmanıyor. daha sonra odadan çıkıyorum birkaç saat sonra geldiğimde kuşu ölü pozisyonunda kafesin altında buluyorum hafif yan yatmış yere serilmiş şekilde.. daha sonra elimle kuşu alıyorum kuş kendini toparlıyor düzeliyor ve yine uçmaya yemek yemeye başlıyor. çok çaresiz kaldım kuşlar hakkında pek fazla bilgim yok ama anladığım kadarı ile kuşum çok zayıf onu nasıl güçlendirebilirim. bu konuda acil yardıma ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim..
   
 2. Serkan ERKAN
  Çevrimdışı

  Serkan ERKAN Profesyonel

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenileri:
  10
  kuş 2 aylık ise bu durum gayet normal ( ölü gibi yatması) bazı yavrularımda bende bu durumla karşılaşıyorum , kendilerini o şekilde daha rahat hissettikleri için o şekilde yatıyorlar..su içme meselesine gelince zoraki ile olmaz o işler bırak kendi işini bilir o ..zaten bu zamana kadar su içmese ölürdü , mutlaka senin görmediğin bir zamanda içiyordur..
   
 3. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Serkan ustama katılıyorum. İshal gözlemlerseniz gerekli önlemleri alın. Suyuna vitamin katın eğer çok halsizse. Verilebilecek sebze meyvelerden verin, çok yormayın hayvanı.
   
 4. Osman ÖZDAL
  Çevrimdışı

  Bence bazı seyleri cok abartıyorsunuz. " suluğu elime alıp su vermeye çalıştım " kuşlarınızı kendi hallerine bırakın bu inek değil ki 100 lt su icsin sizde gözlemleyin içtiği 2-3 damla su ya hu ve bu su onu bazen günlerce susuzluga dayandirabiliyor.
   
 5. Yusuf YALÇINKAYA
  Çevrimdışı

  Yusuf YALÇINKAYA Profesyonel

  Katılım:
  26 Ocak 2013
  Mesajlar:
  685
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Ankara
  ++++++++++++++++++++
   
 6. Engin DERİM
  Çevrimdışı

  Zorla su içirmeye çalışmayın hayvana yazık. Mubişler zaten çok su tüketen hayvalardan değildirler.
   
 7. Ercan YILMAZ
  Çevrimdışı

  teşekkürler arkadaşlar.
   
 8. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Rica ederiz.
   

Sayfayı Paylaş