Karadeniz Pet

yardım

• Konbuyu başlatan Aydın Özdemir
  • Başlangıç tarihi
A

Aydın Özdemir

Guest
merhaba arkadaşlar siteye bugün üye olup aranıza katıldım.. benim muhabbet kuşlarım yaklaşık 25 gün önce yumurtadan çıktı 2 tane yavrum var. bugüne kadar anne ve babaları ilgileniyolardı ama birkaç gündür yavrular çok ötüyor ve anne baba kuşlar yavruları beslemiyor..anne kuşta çok stresli hareketler yapıyor.yavrular bagırdıkça o da bagırıyor tam bir curcunaya dönüyor ortalık:) yemleri tamamen dolu ayrıca evde hazırladıgım havuç yumurta karışımı yemide hergün veriyorum sularını hergün degiştiriyorum ve haftada bir vitamin kullanıyorum.ne yapmalıyım sevgili kuşseverler..bu durumu nasıl aşabiliriz yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

yavru mamasına havuç nijer bal gibi kızıştırıcı besinler konmaz. Eğer bu besinleri mamaya karıştırırsan dişiyle erkeğin kızışmasına neden olursun. kuşlar kızışınca çiftleşmek ve yeniden kuluçka için yuvayı ısıtmak isteyecekler. hal böyle ounca dayavrulara olan bakım isteği azalacak. Yavruları yuvadan atacaklar ya da şiddet uygulayacaklar. Onları yavuda istemeyeceklerdir. Bana soracak olursan kafesin büyükse zeminine bir kutu koy kuşlar içine gireceklerdir onlar için güvenli bir orüam olacaktır. kutunun içine talaş atarsın talaşın içine aspur ( kanarya yemi) ve karışık yem atarsın. kafes zeminine aspur ve karışık yem atarsın. normal mama ( yavru maması ) yapıp verirsin. babaları yavruları besleyecek anne de yardım edecektir. Babalarından yem kırmayı öğreneceklerdir. Yavrular yuvalıkta kalırsa hiç ummadığın anda anne onları öldüre bilir. Ortamı gözlemlemen lazım. kolay gelsin.

Geri