petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım !!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve by_eyk tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. by_eyk

by_eyk Guest

Arkadaşlar 17 ve 20 günlük yavruları nasıl besleyebiliriz bugün baktım kursakları boş anne baba beslemiyor herhalde yardım edin lütfen

2. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
  3. by_eyk

by_eyk Guest

Ya kolay bir mama hazırlamam lazım bide acil olması lazım yoksa ölecekler

4. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    Aman dikkat veterinere danışın veya herhangi bi satıcıya gidin mutalaka pratik çözümler vardır

5. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Bebekler için olan mamalar var onları şırınga ucuna takılan temiz bir sibop ile videodaki gibi verebilirsiniz tabi ustalar daha iyi çözüm bulurlar

6. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bebelac gibi mamayı daya azına bas içeri

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    İnşallah iyi olur. Gecen hafta 2 Jumbo yavrum öldü aynı konudan o da bana ders oldu anne babasının bakmadığı yavruları altından alıp bakıcı çeklerin altına koyuyorum çok güzel bakıyorlar. Tabiki o çeklerinde yavrusu var altında yoksa onlara bakmaz

8. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    15-20 günlük yavruları bende mamayla besledim fakat herhangi bir şeyle yedirmedim mamayı, parmak uçlarıma bir miktar alarak yavrularun gagalarına değdirdiğimde yemeye başlıyorlardı, ne kadar doğru bilmiyorum ama acil olarak deneyebilirsiniz...

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bebe bıskuvısı ve yumurtayı ıyıce ezin ve buyuk enjektor içine koyup verın akışkanlıgını su yada sutle ayarlarsınız en kolay mama

10. by_eyk

by_eyk Guest

Bebek maması aldım veterinere gittim sordum pirinç unlu olan mamalar uygun mu yoksa farklı bir şey mi yapayım diye sordum uygun olduğunu söyledi bi tane de şırınga verdi istersen getir bakalım istersen sen kıvamını ayarla yedir dedi önce yavruları güzelce doyurdum sonra da anne babaya yumurta ve havuç maması yaptım yem kapları ful olduğu halde mamayı anında bitirdiler yuvadan da güzel sesler geliyor sanırım şimdi problem yok inşallah da olmaz :) hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum :)

11. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    gecmış olsun ama takıp et kusları anne baba kızışmıs ise yavrulara zara verebılır

12. by_eyk

by_eyk Guest

Bugüne kadar pek rahatsız etmeyeyim dedim ama bundan sonra günde en az 3 kez kontrol ederim eğer ölürse falan çok kötü olurum çünkü

13. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    cokda rahatsız etme yınde bu sefer sıtresden bakmaz :)

14. by_eyk

by_eyk Guest

Paşa gönlü bilir çıkarır yuvayı ben beslerim hem şimdiden evcil olur :) maksat anne şefkatinden mahrum olmasın yavrucaklar :D

Sayfayı Paylaş