Karadeniz Pet

Yardım !!

• Konbuyu başlatan by_eyk
  • Başlangıç tarihi
B

by_eyk

Guest
Arkadaşlar 17 ve 20 günlük yavruları nasıl besleyebiliriz bugün baktım kursakları boş anne baba beslemiyor herhalde yardım edin lütfen

Ya kolay bir mama hazırlamam lazım bide acil olması lazım yoksa ölecekler

Bebekler için olan mamalar var onları şırınga ucuna takılan temiz bir sibop ile videodaki gibi verebilirsiniz tabi ustalar daha iyi çözüm bulurlar

Bebelac gibi mamayı daya azına bas içeri

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İnşallah iyi olur. Gecen hafta 2 Jumbo yavrum öldü aynı konudan o da bana ders oldu anne babasının bakmadığı yavruları altından alıp bakıcı çeklerin altına koyuyorum çok güzel bakıyorlar. Tabiki o çeklerinde yavrusu var altında yoksa onlara bakmaz

15-20 günlük yavruları bende mamayla besledim fakat herhangi bir şeyle yedirmedim mamayı, parmak uçlarıma bir miktar alarak yavrularun gagalarına değdirdiğimde yemeye başlıyorlardı, ne kadar doğru bilmiyorum ama acil olarak deneyebilirsiniz...

bebe bıskuvısı ve yumurtayı ıyıce ezin ve buyuk enjektor içine koyup verın akışkanlıgını su yada sutle ayarlarsınız en kolay mama

Bebek maması aldım veterinere gittim sordum pirinç unlu olan mamalar uygun mu yoksa farklı bir şey mi yapayım diye sordum uygun olduğunu söyledi bi tane de şırınga verdi istersen getir bakalım istersen sen kıvamını ayarla yedir dedi önce yavruları güzelce doyurdum sonra da anne babaya yumurta ve havuç maması yaptım yem kapları ful olduğu halde mamayı anında bitirdiler yuvadan da güzel sesler geliyor sanırım şimdi problem yok inşallah da olmaz :) hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum :)

Bugüne kadar pek rahatsız etmeyeyim dedim ama bundan sonra günde en az 3 kez kontrol ederim eğer ölürse falan çok kötü olurum çünkü

Paşa gönlü bilir çıkarır yuvayı ben beslerim hem şimdiden evcil olur :) maksat anne şefkatinden mahrum olmasın yavrucaklar :D

Geri