Karadeniz Pet

Yardim

MükRemin

Yeni Üye
Tam 7 gun oldu bir cift muhabbet kusu aldim ve kuslar es. Fakat erkek ciftlesmek istiyor ayak atiyor kur yapiyor disi reddediyo istemiyor. Disi tuy degistiriyor galiba kafasindaki tuyleri yavas yavas duzeliyor. Birde asiri derece korkuyolar yeni olduklarindan galiba surekli durgun durgun duruyo ikiside otmuyolar hic yemi cok nadir yiyolar. Korkmamalari,disinin tuy dokumunu gecirmesi ve ciftlesmeleri icin ne yapabilirim acaba ???

B vitamini takviyesi ve havuç içeren mama tüyden çıkmasına yardımcı olacaktır. Kızıştırıcı tohumlar vermeyin şimdilik. Fazla rahatsız etmemek gerek, ortama alıştıktan sonra gerçekten eş kuşlarsa direk kuluçka başlayacaktır. Sabırlı ol.

Tam 7 gun oldu bir cift muhabbet kusu aldim ve kuslar es. Fakat erkek ciftlesmek istiyor ayak atiyor kur yapiyor disi reddediyo istemiyor. Disi tuy degistiriyor galiba kafasindaki tuyleri yavas yavas duzeliyor. Birde asiri derece korkuyolar yeni olduklarindan galiba surekli durgun durgun duruyo ikiside otmuyolar hic yemi cok nadir yiyolar. Korkmamalari,disinin tuy dokumunu gecirmesi ve ciftlesmeleri icin ne yapabilirim acaba ???

Öncelikle Merhaba kardeşim, Dişi için deepfixin tüy dökümü vitamini var tavsiye ederim suyuna günde veya 2 günde bir 5-6 damla damlat

Ötmeleri için intternette budgie trill adlı bi video var onu aç benim kuşlar bununla kızışıyolar bile çok ötüyolar ve alışıyolar

Acaba yemin kapta biraz alçakmı kuşların hareketsiz olduğu için tırmanmıyolardır yemlerin oraya tünek koymayıd dene

Çiftleşmeleri için nijer ohumu ile karışım olan yemden al 3.5 Tl civarı GoldWing
En az 20 gün kafesten çıkarma ve onlarla ssürekli konuş sakin bi şekilde sakın ani hareketlerde bulunma korkarlar ve güvenleri azalır elini kafese koy ve onla konuşki elinede alışsın İyi Geceler Umarım yardımcı olmuşumdur kafana takılan soru varsa hemen mesaj atabilirsin

B vitamini takviyesi nasil yapabilirim yumurta haslamasi ve havuclu mama yaptim hic dokunmadilar disinin tuy dokmesinden dolayi ciftlesmiyolar yada daha ortama alismadilar ondan ciflesmiyoda olabilirler isin acikcasi bir an once ciftlesmelerini ve yavrularini almak istiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:04 -->-> Daha önceki mesaj 01:01 --

savas kardesim bilgilendirdigin icin cok tesekkur ederim soyledileri yapicam insallah faydali olur cokk saolasin ;)

B vitamini takviyesi nasil yapabilirim yumurta haslamasi ve havuclu mama yaptim hic dokunmadilar disinin tuy dokmesinden dolayi ciftlesmiyolar yada daha ortama alismadilar ondan ciflesmiyoda olabilirler isin acikcasi bir an once ciftlesmelerini ve yavrularini almak istiyorum :)

Multivitamin kullan derim ama daha deneyimliler ne der bilemem
Fazla aceleci olma zaten muhabbet kuşları kolay yumurtlar biraz sabır havalarda sıcak iyi kızışırlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

önemli değil istersen durumun varsa kızışmaları için kendi el yapımı ballı krakerlerini yapabilirsin dışarıdan almanı tavsiye etmem bal yerine sığır derisi veya jeletin koyuyolarmış diye biliyorum :)

Daha oncede duymustum balli kraker yapimi hakkindaki soylentileri ama simdilik disimizi bi tuy dokumunden cikarmam gerek yemlikde nijer tohumu var erkek yeteri kadar kizgin ama disi malesef ole deil :)

Daha oncede duymustum balli kraker yapimi hakkindaki soylentileri ama simdilik disimizi bi tuy dokumunden cikarmam gerek yemlikde nijer tohumu var erkek yeteri kadar kizgin ama disi malesef ole deil :)

Dediğim gibi Sadece Bu güzel sitede sınırlı kalmayın pet shoplara gidip sorarsanız her kafadan bi ses çıkar direk kuş yetiştiricilerede danış olabilirisiniz ustalarımız konda deneyimli Üstadlar ne derse konu orada kapanır o yüzden modlarımızdan gerekli cevabıda bekleyebilirsiniz

Birde ek olarak şuanda aynalı oyuncakları pek tercih etmeyin yuvalık varsa 7 gün olmuş hemen takmayın derim yuvalığın içi tertemiz olsun dişi kuş kendisi dizayn edecekir Tüy dökümünden sonra çiftler iyice kızışınca kesinlikle rahatsız etmeyiniz sadece su yem ve 3-4 günde bir kafes bakımını yapınız

Son düzenleme:
tamm cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin soylediklerini uygulayacagim ve gerekli cevaplarida bekliycem ;)

Geri