Karadeniz Pet

Yardım :)

Puceau

Yeni Üye
6 yumurtamız vardı 2tanesi çıktı büyüğü çıkalı 5.gün olucak sanırım. 1 yumurtasıda yarısı siyahtı onu çöpe attım içinde ölmüştü çıkamayıp. diğer yumrutayıda kendisi ayırmış içi sarımsı ve dolgundu yarısı donmuştu yani kırmış annesi. suan 2 yavru doğdu büyüğü 5.günü diğeri 3.günü 2 yumurtamız kaldı onlarıda çıkaracağından umudumu kesmiş durumdayım sizce alayımmı altından ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:58 -->-> Daha önceki mesaj 15:57 --

yoksa bekleyeyimmi almayıpta

Merhaba, bu tür durumlarda gün saymak çok önemli bence. Fazla müdelahe etmeden not aldığınız tarih ve yumurta numaralarını gününe göre günlük kontrol etme şansınız olur. 19. günden sonra bence yumurtalara müdehale edilmelidir yavrunun yumurta içerisinde ölmemesi için bunun sonucu daha önce yaşadım. Sanırım siz numaralandırma yapmadınız bence sadece doğal haline bırakın çıkması gerekenler çıkacaktır.

6 yumurtamız vardı 2tanesi çıktı büyüğü çıkalı 5.gün olucak sanırım. 1 yumurtasıda yarısı siyahtı onu çöpe attım içinde ölmüştü çıkamayıp. diğer yumrutayıda kendisi ayırmış içi sarımsı ve dolgundu yarısı donmuştu yani kırmış annesi. suan 2 yavru doğdu büyüğü 5.günü diğeri 3.günü 2 yumurtamız kaldı onlarıda çıkaracağından umudumu kesmiş durumdayım sizce alayımmı altından ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:58 -->-> Daha önceki mesaj 15:57 --

Merhaba,
Kuluçka dönemi yumurtladıkdan sonra 19 gündür.. Takip ettiyseniz ve zamanı geçtiyse eğer atın elbette..

bekle onların günü gelmemiştir daha.güle güle büyüt.

Ben beklenmesi taraftariyim o yumurtaların kime ne zararı var

Yorumlar İçin müteşekkirim .
yani zararı yokta 2tane var diğer yumurtlarlada ugras felan yorucu oluyordur ondan sormak istedim . yaklaşık 4 günde 6yumurta yapmıstı . şuan 4gününü dolduran mubiş var 2-3 gün daha bekleyeyim olmadı alayım yumurtaları yıpranmasın belki boştur falan

Geri