Karadeniz Pet

Yardım:(

muge

Yeni Üye
Merhaba. kuşumun ayağında bir haftayı geçkindir bir rahatsızlık var. iki kere veterine götürdüm incinme olduğunu söylediler ama gene de çok tereddütlerim var. yardımcı olabilir misiniz mantar mı tümör mü yağ bezesinden mi böyle bilemedim. yaklaşık iki ay önce karın altında şişkinlik olduğu için götürmüştüm. yağ bezesi olduğu yanıtını almıştım ve antibiyotikle vitamin verdiler kullandım. kullandıktan sonra mavi olan gaga rengi değişti ve k.rengi oldu. bir iki hafta önce de sol ayağını basamamaya başladı havaya kaldırıyor topallıyor tekrar götürdüm eskisi gibi yağ bezesi olmadığını söyledi ve ayağının incinmiş olduğunu söyledi ama iyileşme olmadı hala. ve sanki biraz daha kötü gibi. sorun ne olabilir ne yapmalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:56 --

Resim nasıl ekleyebilirim?

google hızlı resim yazın ilk siteye girin yükle var resmi seçin yükleyin altta linkler gelicek ordan forum olanı kopyalayın buraya yorum olarak yapıştırın kopyaladıgınız linli

teşekkür ederim hemen resim atıyorum. yardımcı olabilir misiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

dişi değil erkek muhabbet kuşu bu. benim korkum tümörün ayağına yayılmış olma ihtimali. ya da yağ bezesinden kaynaklanması beni korkutuyor. incinmişse neden geçmedi? izmirdeki bir veteriner mantar olabilceğini söyledi. bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

orrDJX

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

Z77bl3.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:12 --

orrDJX.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 20:13 --

VvvqjB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

rZZlGa.jpg

Ayak çok güçsüz görünüyor. İncinmiş yada çıkmış olabilir çok geçmiş olsun.Buradan ne desek boş sanırım en iyi yöntem yine veteriner ya ilk gittiğiniz yada başka bir veterinere gösterin derim ben.

Son düzenleme:
Öncelikle kuş erkek değil dişi. Hem de kızışmış bir dişi. Eğer ayakta yavaşça dokunduğunuzda his varsa düzelecektir. Dedikleri gibi incinmedir. Eğer his kaybı varsa felç olabilir. Bazen maalesef yaşanabiliyor. Daha önce yaşadım çünkü. Kafeste tül var mı? Ya da dışarı salıyor musunuz kuşu?

Geri