petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Talip PEKMEZ tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Talip PEKMEZ

Merhabalar. Yaklaşık 4 ay önce aldığım ve eş, hemen yumurtlar dedikleri muhabbet kuşlarım daha yeni yeni biraya gelmeye başladı. Yaşları, cinsiyetleri, cinslerinden de emin değilim. Yeminin içine nijer atıyorum. Suyuna vitamin atıyorum. Yuvalığın içinde kum var. Ve kapalı balkonda.. Eşlesmiyorlar. Eşlesmesinede geçtim çok monotonlar, kımıldamıyorlar bile. Bana yaş, cinsiyet, ırk ve neden eşlemedikleri hakkında ve monoton oldukları hakkında bilgi verebilirmsiniz.

2. Talip PEKMEZ

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

3. Talip PEKMEZ

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

4. Mehmet ŞEKER

erkek olan kuş dişi olan kuştan daha genç. kuşlar güzel. havuçlu mama ver. kafeste tek tünek olsun ve bu tüneğin ucu yuvalığa doğru gitsin.

5. Talip PEKMEZ

Saol kardeşim yaşları, ve cinslerini de sölermisin. Bide kızışmışlarmı. Çünkü dişi arada yuvalığa giriyor.

6. Mehmet ŞEKER

iki kuşta yetişkin olmuş ve kızışmışlar. cinsleri kırma.

7. Talip PEKMEZ

Saolasın kardeşim. Çok yardımcı oldun.

8. Mehmet ŞEKER

önemli değil :)

9. Talip PEKMEZ

Teşekkür ederim....

10. GaGa

GaGa Guest

Kuşların çok sağlıklı görünüyor.Erkek dişiden biraz daha küçük gibi geldi. Cinsiyetlerini söylememe gerek yok. :) 2 tane çiftim var. Onlara eş bulana kadar neler çektim. Çok uzun süre sonra yavaş yavaş çift oluyorlar. Yuvalarını güneşe koyma sıcak ölümlerine neden olabilir.
    Kafesi sessiz bir ortamda bırak. Dişi olan kızışmış. :)
    Allah uzun ömürler versin. Sana da sabırrrrrrrrr! :)

11. Talip PEKMEZ

Daha yeni aldım odaya ama çok korkmaya başladılar. Yer değişikliği için heralde hiç ötmüyorlar bile. TEşekkür ederim bilgileriniz için.

12. mert ulu

mert ulu Guest

maşallah güzel kuşlar :)

13. Talip PEKMEZ

Tesekkurler. İlaclari, yemleri surekli bkimlari tam. Tek sorun cok hareketsiz ve ciftlesmemeleri:)

14. Derin Derman

Aynı sorun bende de var!

15. Buğlem DEMIRKIR

Ama cidden sağlıklı gözüküyor .

16. Talip PEKMEZ

Kuşlarım sağlıklı ve derinin kadar da sorunlu değil. Sadece biraz çiftleşmeme sorunum var :)

17. Buğlem DEMIRKIR

zaman var alışsınlar :D

Sayfayı Paylaş