Karadeniz Pet

[Yardıma İhtiyacım Var] Kuşum da Dışkı Değişikliği

omerdere

Yeni Üye
Kuşumun dışkısında yemlerini görüyorum. Herhalde sindiremedi. Hareketleri gayet normal elime geliyor, hareketli yani. Dışkıdaki yem başka yerden bulaşmış olamaz sanmıyorum. Bir de çok fazla yem yiyor karnını çok şişiriyor. Ve dışkısını yaparken galiba zorlanıyor çünkü titriyor. Ne yapmam gerekiyor?

2jVPJ2.jpg

jBGAyL.jpg

yemlerini sindiremiyor kuş kumu ve kalamar kemiği var mı kafesinde?

Kuş kumunu her yemliğinde yarım çay kaşığı koyuyorum.

yemliğinde değil ayrı bir kapta her zaman kömürlü kuş kumu olması lazım zaten gerektiği kadar tüketecektir kendisi aksi taktirde yemle beraber yiyemez dibe çöker sürekli ve kalamar kemiğide dışkının etrafındaki beyaz zarı oluşturur vicudunun kalsiyum ihtiyacını karşılar kemikleri güçlenir o yüzden her 2 side her zaman olması lazım

Bunu kullanıyorum dediğiniz gibi ayrı kaba koyacağım. (İçindekiler; Tabii Kum (Tatlı su ile yıkanmış, elenmiş), +80 C ısıda fırınlamış kum, nijer, kabuksuz tahıl kırıntıları.)

Kalamar kemiği mi satın alayım?
1.jpg

Benim erkekdede vardı ama kuş kumu yoktu o zamanlar kuş kumu koydum düzeldi faydası var yani

Bunu kullanıyorum dediğiniz gibi ayrı kaba koyacağım. (İçindekiler; Tabii Kum (Tatlı su ile yıkanmış, elenmiş), +80 C ısıda fırınlamış kum, nijer, kabuksuz tahıl kırıntıları.)

Kalamar kemiği mi satın alayım?
1.jpg
evet kalamar kemiğide mutlak bulunsun

Tamamdır. Yardımcılarınız ve değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak kuşum yavru da (alırken yavru denildi, gagasında hafif siyahlıklar var) sizce tabaktan kuş kumunu yiyebilir mi?

QQoz8j.jpg

Normal yemliğe koyup bırakırsanız kendisi ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir. Zaten haftada adet olarak 10-15 tane yi geçmez yediği kum

Normal yemliğe koyup bırakırsanız kendisi ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir. Zaten haftada adet olarak 10-15 tane yi geçmez yediği kum
Yemliğinde normal kuş yemi var. İçine mi serpiştireyim? "yemliğinde değil ayrı bir kapta koyun. aksi taktirde yemle beraber yiyemez dibe çöker" demiştiniz. 1 adet yemliğim var fazladan yok. Fazladan yemlik satın almama gerek var mı?

Fazla suluk varsa onada koyabilirsiniz ben oyle yapiyorum

her 2side aynı fark etmez boyut farklı oluyor sadece. Marka önemli değil. yoksa ayrı bir yem kabınız alın kum koyun kalsın

Geri