Karadeniz Pet

[Yardıma İhtiyacım Var] Kuşumun Hafif Titremesi ve Halsizliği

omerdere

Yeni Üye
1) Kuşum zaman zaman halsiz oluyor. Gözlerini falan kapatıyor. Ve şiddetli titreme oluyor. Ve zaman zaman kendini kanatlarıyla çok şiddetli şekilde silkeliyor. Yemliğinde sadece aspur yem vardı. Ve 2 gündür öyle kaldı. Ben yiyor sanıyordum fakat yemiyormuş. Normal yemini koyduğumda direk geldi ve yaklaşık 20 dakika civarı yedi. Sizce aç mı kaldı da öyle yaptı? Titremeleri, silkelenmeleri neden oluyor? Bitlenme vs. olabilir mi?

http://i.hizliresim.com/9GBgMr.jpg -> Titrediği zamanlar gözlerini bu şekilde kapatıyor.

2) Kalamar kemiğini tutacağıyla bu şekilde koydum. Uygun mudur? http://i.hizliresim.com/qEXj6Q.jpg

3) Kuşumun ayaklarında mantar mı oluşmuş yoksa dışkımı sürülmüş? Ve kuşumun altı temizlenmeli mi? http://i.hizliresim.com/QQdvDG.jpg , http://i.hizliresim.com/MkMoN2.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotoğraflar;

9GBgMr.jpg
qEXj6Q.jpg
MkMoN2.jpg
QQdvDG.jpg

gördüğüm kadarıyla kuş da herhangi bir düzelme yok aksine kötüye gitmiş. aspuru hiç yemiyor mu? suyuna haşlanmış pirinç suyu vermeyi denedin mi ? haşlanmış patates denedin mi ? eğer tüm bunlara denedim ve yemedi diyorsan bence ilaç tedavisine başlamalısın.
eğer ben senin yerinde olsaydım aspuru normal yeme yarı yarıya karıştırıp öyle denerdim mutlaka yiyecektir.
temizlik konusuna gelince evet ılık nemli bir bez ile silebilirsin kuşun arka kısmını.
kalamar kemiği kafes içinde kalsın sanki dışında duruyor bana öyle geldi yada

bence acilen veterinere götürün . 7/24 açık veterinerler var . kuş yavru fazla dayanamayabilir .

evet dışında duruyor. aldığım yer bu şekilde taktı. içine nasıl takabilirim yardımcı olabilir misin?

ve kendini çok gagalıyor. tüylerini yolmuş. kaşınıyor büyük ihtimalle

gördüğüm kadarıyla kuş da herhangi bir düzelme yok aksine kötüye gitmiş. aspuru hiç yemiyor mu? suyuna haşlanmış pirinç suyu vermeyi denedin mi ? haşlanmış patates denedin mi ? eğer tüm bunlara denedim ve yemedi diyorsan bence ilaç tedavisine başlamalısın.
eğer ben senin yerinde olsaydım aspuru normal yeme yarı yarıya karıştırıp öyle denerdim mutlaka yiyecektir.
temizlik konusuna gelince evet ılık nemli bir bez ile silebilirsin kuşun arka kısmını.
kalamar kemiği kafes içinde kalsın sanki dışında duruyor bana öyle geldi yada
evet kamalar kemiği dışında duruyor. aldığım yer bu şekilde taktı. içine nasıl takabilirim yardımcı olabilir misin? diğer dediklerinizi şimdi tekrardan uygulayacağım

ve kendini çok gagalıyor. tüylerini yolmuş. kaşınıyor büyük ihtimalle
bit olabilir bit kuşlarda hafife alıncak bir konu değildir kuşun kanını emer hele geceleri . bit fazla ürerse kuşu öldürür . benim kuşta aşırı kaşınıyodu fakat sizdeki gibi halsizlik filan yoktu tedaviye başladık . kuşun veterinere götürülmesi lazım .

evet kamalar kemiği dışında duruyor. aldığım yer bu şekilde taktı. içine nasıl takabilirim yardımcı olabilir misin? diğer dediklerinizi şimdi tekrardan uygulayacağım
o kullanmış olduğun mandalı tam tersi şekilde takacaksın yani kafesin içinde kalacak mandal sadece uçları kafes dşında olacak zaten ilgili kısmada kemiği sıkıştırırsın. Fotodan gördüğüm o şekilde.
Ayhan bey de ilaç önermiş vakit kaybetmeden bulup kullanmaya başlamalısın.

o kullanmış olduğun mandalı tam tersi şekilde takacaksın yani kafesin içinde kalacak mandal sadece uçları kafes dşında olacak zaten ilgili kısmada kemiği sıkıştırırsın. Fotodan gördüğüm o şekilde.
Ayhan bey de ilaç önermiş vakit kaybetmeden bulup kullanmaya başlamalısın.
En kısa sürede kullanmaya başlayacağım. Birde alt kısım tüylerini resimde görüldüğü gibi yolmuş ve sırt kısmında da yolduğunu anlayabiliyorum. Çünkü çıkıntı tüyleri var. Ve sırtını tam kapatamıyor orta kısımda aralık kalıyor.

En kısa sürede kullanmaya başlayacağım. Birde alt kısım tüylerini resimde görüldüğü gibi yolmuş ve sırt kısmında da yolduğunu anlayabiliyorum. Çünkü çıkıntı tüyleri var. Ve sırtını tam kapatamıyor orta kısımda aralık kalıyor.
ilacı uygulayıncaya kadar bari suluğuna pirinç haşlayıp suyunu soğuduktan sonra koyun. yem olayını da aspur yemedi diyorsun karıştırıp koy. şuan yem yiyor mu yoksa iyi
en azından ilaç temin edip tedaviye başlayıncaya kadar kuşun suluğuna haşlanmış pirinç suyunu(soğutup) koyabilirsin, yemliğine de aspur ve normal yemi karıştırıp verebilirsin.

ilacı uygulayıncaya kadar bari suluğuna pirinç haşlayıp suyunu soğuduktan sonra koyun. yem olayını da aspur yemedi diyorsun karıştırıp koy. şuan yem yiyor mu yoksa iyi

en azından ilaç temin edip tedaviye başlayıncaya kadar kuşun suluğuna haşlanmış pirinç suyunu(soğutup) koyabilirsin, yemliğine de aspur ve normal yemi karıştırıp verebilirsin.
Yemini yiyor. Dediğiniz gibi yemliğine aspur ve normal yem karıştırdım. 1 bardak suda 2 çay kaşığı pirinç suyu kaynattım, soğumasını bekliyorum.

@omerdere bey arkadaşlar gerekli desteği sağlamış zaten. arkadaşların da belirttiği gibi kalamarı kafes içerisine alalım. ilaç olarak Ayhan beyin belirttiği reflor u yem ve sularında kullanabilirsin yem yiyorsa yemlerinin üstüne serpip karıştırın aspur da en az 1 hafta boyunca %50 oranında bulunsun yeminde. Haftada 2 gün pirinç suyu dışında limon sıkabilirsiniz suyuna. yarım litreye yarım limon idealdir ona göre kendiniz ayarlayın. eyer yemek yiyemeyecek durumda ise kursaktak beslemek gerekecek o yüzden yem yediğinden emin olun. kafes tabanının her gün mutlak dezenfekte edin dışkısını yiyip tekrardan ileri safhalara taşıyabilir... kafesi standart oda sıcaklığında 20derece altına düşmeden rüzgar görmeyen bir ortamda dursun inşallah atlatır.

Ömer Bey,
Probiyotik verdiyseniz; kafesin tabanını iyice temizleyin. Tabanda kağıt veya başka birşey olmasın. 3-5 yeni dışkı yapsın bir fotoğraflayın yayınlayın. Arkadaşlarda bakarlar yorumlar gelecektir.

Benim kuşun ishalini sera diropur w adli bitkisel içerikli ilac iyilestirdi
Suya 7-8 damla ekleniyor

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yardımlarınız için teşekkürler. Elleriniz dert görmesin.

Geri