Karadeniz Pet

Yardıma İhtiyacım Var

Aydoğan ÜNAL

Yeni Üye
13501812_1758996361012077_5486985324040989414_n.jpg
Arkadaşlar bu benim erkek kuşum 1 yasında şuan hangi ırktan acaba? Birde çift kuşlarım var yuvalıklarına hemstr talaşı bulamıyorum buralarda onun yerine ne koymalıyım ? Ne tür bi kum yada ne tür talaş koyabiliriz Birde Yuvalıgımda plastik yok folluk adı galiba sadece normal hazır yuvalıktan ortası oyuk şekilde bi sıkıntı olurmu ? Şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleme:
Selamlar kuşunuzun fotoğrafını atarsanız yardımcı oluruz.Hemstır talaşı yoksa çevrenizdeki hızar'dan (Hızar:Ağaçları işleyen yer) Alabilirsin.
Talaş yoksa çevrende saman satan yerlerden saman alabilrsin.Oda yoksa boşta kalabilir.Dediğin plastiğin adı Folluk.Onu koyabilmek için o ebatlarda yuvalık gerek.Diğer folluksuz yuvalıklar küçük olduğu için yuvanın içi yavrularla birlikte tıkış tıkış oluyor.Buda kötü kokuya daha çok pisliğe sebebiyet vermekte.

Büyük yuvalık şart yani ? Fotoğrafında attım kuşun ... Ufak toz talaş olsa kuşlar olurmu ? Kuşlar yemezmi onu ?

Yani illada büyük yuvalık şart diye birşey yok.Bende ilk başladığım zamanlarda küçük yuvalık kullanıyordum.Tabikide yinede büyük yuvalığı öneririm.Çünkü riskler daha aza inecektir.Dediğin talaş çabuk nemlenecektir.Nemli bir yuvada yatmayı kimse istemez.Talaş koymadaki amaç ; Yumurtalar birbirine çarpmasını engellemek,Altının kuru kalmasını sağlamak,Yavrular dışkısını yapsa dahi ayaklarına yapışmasını önlemek.
Bu arada kuşun yerli.

İri talaş koyayım o zaman? Birde normal deniz kumu tarzında yumuşak kumda olurmuş acaba ?

Geri